انسان تراشه هایی برای ذخیره داده ها، دسترسی به خانه و باز کردن تسلا در دستانش کاشته است

براندون دالالی، مالک تسلا، از طرفداران تغییر زیستی است. تسلاراتی می نویسد: او یک تراشه در دست چپ خود کار گذاشته است که برای باز کردن قفل خانه و همچنین ذخیره اطلاعاتی مانند نمونه کارها، کارت تماس، اطلاعات پزشکی، کارت واکسیناسیون کووید و موارد مشابه استفاده می شود.

ایمپلنت های بدن غیرپزشکی همچنان یک منطقه بحث برانگیز است. پاسخ‌های منفی زیادی در توییتر به پست دالالی در مورد حالت‌هایش وجود دارد، به‌ویژه از سوی افرادی که دستگاه‌های پزشکی را از روی ضرورت و نه از روی انتخاب کاشته‌اند. او اولین کسی نیست که تراشه کلید تسلا را در دستش کاشته است. چند سالی است که چندین مالک درگیر این عمل عجیب هستند.منبع

این تراشه ها با مواد زیست سازگار مانند پلیمرهای زیستی و شیشه های زیستی پوشانده شده اند و به آنها اجازه می دهد پس از کاشت توسط بافت بدن محصور شوند. او تراشه VivoKey Apex را توسط یک سوراخ کننده حرفه ای به قیمت 100 دلار در دستش قرار داد. فرآیندی که در ویدیوی بالا مشاهده می‌کنید (هشدار: کمی گرافیکی است)، شبیه به روش دامپزشکی سگ‌های تراشه است.

این ایمپلنت ها اغلب نگرانی هایی را در مورد حساسیت آنها به هک شدن یا استفاده تصادفی ایجاد می کنند. اما دالالی می گوید که مانند فناوری NFC تلفن، چنین سناریوهایی بعید است و معمولاً فقط زمانی امکان پذیر است که شخص یا ماشین تقریباً دست خود را لمس کند.

WTF؟! بسیاری از شرکت‌های خودروسازی امروزی کلیدهای فیزیکی سنتی را که به وسایل نقلیه دسترسی دارند و راه‌اندازی می‌کنند، به نفع اپلیکیشن‌ها و فناوری NFC کنار می‌گذارند. این خبر خوبی برای کسانی است که نگران گم شدن کلیدهای خود هستند، اما اگر گوشی هوشمند خود را جایی رها کرده باشید چه؟ در آن زمان است که یک تراشه کلیدی که در دست شما کاشته می شود مفید خواهد بود.

“[T]کلاه اولین برنامه ای بود که روی آن نصب کردم چون تسلا دارم و حالا وقتی کلید بلوتوثم خراب می شود یا کارت کلیدم را ندارم از آن به عنوان کلید استفاده می کنم. تو فقط از دستت استفاده کن.» دالالی گفت.

دالالی اخیراً با یک ایمپلنت بزرگتر در دست دیگر خود به مجموعه خود اضافه کرده است: VivoKey Apex، یک تراشه عنصر امن NFC بدون تماس که امکان تراکنش های امن و اپلت های کارت جاوا را فراهم می کند. دالالی توضیح می دهد که او در یک گروه بتا متشکل از 100 نفر است که از آنها استفاده می کنند و شرکت سازنده کامپوننت 300 دلاری یک فروشگاه برنامه دارد که کاربران می توانند به صورت بی سیم برنامه ها را روی تراشه های تعبیه شده خود نصب کنند. اولین موردی که دانلود کرد یک کارت کلید تسلا بود.