انویدیا تمام فعالیت های خود را در روسیه متوقف می کند، کارمندان خود را جابجا می کند

انویدیا در بیانیه ای اعلام کرد که پس از تعلیق ارسال محموله ها برای حمایت از کارمندان و خانواده های آنها، به حفظ دفتر خود در روسیه ادامه داده است، اما تحولات اخیر به این معنی است که دیگر نمی تواند به طور موثر در این کشور فعالیت کند. این شرکت گفت: “به همه کارکنان این امکان داده می شود که به کار خود در کشورهای دیگر ادامه دهند.”

در حالی که اپل تمام فروش محصولات خود را در روسیه متوقف کرده است، فروشگاه App آن هنوز در دسترس است. کوپرتینو اخیراً رقیب فیسبوک این کشور، VKontakte را از فروشگاه در سطح جهانی حذف کرد، که منجر به درخواست روسیه برای توضیح این موضوع شد.منبع

اگرچه به طور رسمی اعلام نشده است، یک منبع به RT (از طریق فوربس) گفت که انویدیا در حال حاضر به طور فعال افرادی را که موافق نقل مکان به دفاتر در کشورهای دیگر هستند، با هواپیماهای چارتر می برد.

انویدیا تنها شرکتی نیست که تمام روابط خود را با روسیه قطع کرده است. IBM در ماه ژوئن شروع به اخراج کارکنان باقیمانده خود در کشور کرد. این کشور از زمان تعلیق فعالیت های تجاری خود حقوق کارمندان مستقر در روسیه خود را پرداخت کرده بود، اما تشدید تحریم ها علیه بانک های روسیه، نگه داشتن کارگران در لیست حقوق و دستمزد را دشوارتر می کرد. یک روز بعد، مایکروسافت بیش از 400 کارمند را از مشاغل خود در روسیه اخراج کرد و شرایط اقتصادی را مقصر دانست.

پیش از حمله فوریه به اوکراین به اوکراین، حدود 300 نفر در دفتر انویدیا در روسیه کار می کردند. این تعداد در طول هشت ماه از آن زمان کاهش یافته است، اما تیم گرین گفت که هنوز حدود 240 کارمند در روسیه دارد. در 30 سپتامبر، به کارکنان گفت که دفتر به دلیل “ناتوانی در تضمین کار موثر کارمندان خود” تعطیل خواهد شد.

بخونید:  جمع بندی توییتر: تهدید ورشکستگی، ترک کارکنان ارشد، برنامه های سیستم پرداخت ماسک

علاوه بر توقف ارسال به روسیه، مقامات آمریکایی ماه گذشته به انویدیا (و AMD) دستور دادند تا فروش گرافیک های متمرکز بر هوش مصنوعی با کارایی بالا خود را بدون مجوز به این کشور متوقف کنند.

چه اتفاقی افتاده؟ انویدیا به انبوه شرکت های غربی پیوسته است که تمام فعالیت های خود را در روسیه متوقف کرده اند. این غول فناوری به زودی پس از حمله به اوکراین در هشت ماه پیش، ارسال محموله ها به این کشور را متوقف کرد، اما حضور کوچک روسیه که باقی مانده بود اکنون حذف شده است.

تحولات اخیر انویدیا بدون شک به تشدید اخیر در جنگ روسیه و اوکراین اشاره دارد. از آنجایی که تهاجم آنطور که پوتین انتظار داشت پیش نرفت، رئیس‌جمهور روسیه خواستار اولین پیش‌نویس این کشور از زمان جنگ جهانی دوم شد، اقدامی که بیش از خود منازعه نامحبوب‌تر به نظر می‌رسد.