انویدیا RTX Video Super Resolution را برای افزایش کیفیت پخش ویدئو راه اندازی می کند

با همه چیز در جای خود، به سادگی کنترل پنل Nvidia را باز کنید، به “تنظیم تنظیمات تصویر ویدئو” بروید، به دنبال بخش “RTX video enhancement” باشید و کادر وضوح فوق العاده را علامت بزنید. این ویژگی در حال حاضر چهار سطح کیفیت را برای انتخاب ارائه می دهد که از کمترین تأثیر عملکرد تا بالاترین سطح بهبود را شامل می شود.منبع

این شرکت آن را به استفاده از یک جفت عینک طبی تشبیه کرده است تا «جهان را در کانون توجه قرار دهد».

طبق گفته سازنده GPU، امروزه تقریبا 80 درصد از پهنای باند اینترنت را پخش ویدئو تشکیل می دهد و 90 درصد آن با کیفیت 1080p یا پایین تر پخش می شود. این برای دستگاه‌های با وضوح پایین‌تر یا تلویزیون‌های قدیمی‌تر که از 4K پشتیبانی نمی‌کنند خوب است، اما وقتی در رایانه‌ای با صفحه‌نمایش با وضوح بالا مشاهده می‌شود، تصویر حاصل اغلب نرم یا تار است.

مدل شبکه عصبی انویدیا بر روی تصاویر “بی شماری” با وضوح و سطوح فشرده سازی مختلف آموزش داده شده است تا بداند چگونه به درستی انواع محتوا را مدیریت کند. یک نسخه اولیه از همین فناوری در سال 2019 در تلویزیون Shield عرضه شد، اما عمدتاً استفاده از اتاق نشیمن را هدف قرار می داد. کاربران رایانه‌های شخصی بسیار نزدیک‌تر به نمایشگرهای خود می‌نشینند، بنابراین فناوری باید برای تولید سطح بالاتری از پردازش و اصلاح بهبود یابد.

چه اتفاقی افتاده؟ انویدیا ابزار جدیدی را برای ارتقاء مقیاس هوش مصنوعی راه اندازی کرده است که برای افزایش وضوح مؤثر و کیفیت کلی ویدیوهای آنلاین طراحی شده است. این ابزار جدید که RTX Video Super Resolution (VSR) نام دارد، از قدرت پردازنده‌های گرافیکی GeForce RTX 40 و سری 30 بهره می‌برد تا محتوای ویدیویی با وضوح پایین‌تر را تا 4K ارتقاء دهد. انویدیا می‌گوید که هوش مصنوعی می‌تواند آثار فشرده‌سازی از جمله مسدود بودن، چسباندن نواحی مسطح، زنگ زدن آرتیفکت‌ها در اطراف لبه‌ها و شستن جزئیات با فرکانس بالا را از بین ببرد و در عین حال وضوح و وضوح کلی را در یک پاس بهبود بخشد.

بخونید:  Galaxy S23 ورودی: رویداد Samsung Unpacked 2023 را در اینجا در ساعت 1 بعد از ظهر به وقت شرقی / 10 صبح به وقت محلی تماشا کنید

RTX VSR اکنون به عنوان بخشی از آخرین درایور آماده بازی GeForce در دسترس است و به یک پردازنده گرافیکی سری RTX 40 یا 30 نیاز دارد. به ما گفته می شود که با اکثر محتوای پخش شده در Microsoft Edge و Google Chrome کار می کند. مطمئن شوید که آخرین نسخه مرورگر مربوطه خود را دارید زیرا پشتیبانی از این فناوری به تازگی اضافه شده است.