اولین نسخه بتای عمومی iOS 16 امروز منتشر شد

بسیار مورد انتظار: اپل به‌روزرسانی‌های اصلی سیستم‌عامل خود را در WWDC ماه گذشته اعلام کرد. این شرکت اولین نسخه بتای عمومی iOS 16 را امروز منتشر کرد، بنابراین کاربران علاقه مند می توانند تغییرات زیادی را که در صفحه قفل، پیام ها، بازی با ماشین، ایمیل و سایر زمینه ها ایجاد می کند، آزمایش کنند.

سیستم عامل بعدی آیفون تغییرات قابل توجهی در صفحه قفل ایجاد می کند که اطلاعات بسیار بیشتری را نمایش می دهد و به کاربران آزادی بیشتری برای سفارشی کردن آن می دهد. کاربران می توانند ویجت هایی را برای مواردی مانند سلامت، تقویم و آب و هوا بدون نیاز به کشیدن انگشت به منوهای دیگر ببینند.

کاربران باید انتظار داشته باشند که این نسخه از سیستم عامل به طور قابل توجهی باگ تر از نسخه عمومی که اواخر امسال عرضه می شود، باشد. همچنین باید قبل از نصب نسخه بتا از دستگاه و هر داده مهم خود نسخه پشتیبان تهیه کنید.

کسانی که به دنبال آزمایش iOS 16 اپل هستند، می توانند از امروز اولین نسخه بتا را نصب کنند. فقط در صفحه وب برنامه نرم افزار بتا اپل ثبت نام کنید و دستگاه اپل را که می خواهید نسخه بتا را روی آن نصب کنید ثبت نام کنید. iOS 16 از آیفون 8 به بعد پشتیبانی می کند.

پیام‌ها در iOS 16 عملکردهای ویرایش، لغو و لغو حذف و همچنین قابلیت چسباندن اشیاء از عکس‌ها را اضافه می‌کنند. iCloud به گروه‌هایی از کاربران اجازه می‌دهد تا عکس‌ها را به اشتراک بگذارند. اپل همچنین با اجازه دادن به کاربران برای ورود به وب‌سایت‌ها، برنامه‌ها و سایر سرویس‌ها با Face ID یا Touch ID شروع به تلاش برای خلاص شدن از شر رمزهای عبور خواهد کرد. تغییرات زیادی در CarPlay، Apple Maps، Safari، Apple News و موارد دیگر در راه است.

بخونید:  سرور پست دولتی نادرست پیکربندی شده، داده های حساس نظامی را برای هفته ها ریختمنبع