اولین هارد SSD PCIe 5.0 با سرعت فوق العاده، هیت سینک های بزرگ و قیمت های بالا کاهش می یابد.

SSD Aorus Gen5 گیگابایت دیگر تازه وارد است. ما ماه گذشته این SSD فوق‌العاده را نمایه کردیم و کنترلر Phison E26 و فلش 232 لایه 3D TLC NAND را برجسته کردیم که می‌تواند سرعت خواندن متوالی تا 10000 مگابایت بر ثانیه و نوشتن متوالی تا 9500 مگابایت بر ثانیه را در طعم 2 ترابایتی داشته باشد. نسخه 1 ترابایتی نیز با سرعت خواندن متوالی تا 9500 مگابایت بر ثانیه و سرعت نوشتن متوالی تا 8500 مگابایت بر ثانیه چندان ساده نیست.

برخی ممکن است هزینه بالای این درایوهای جدید را مسخره کنند، و این به حق است. درایو داخلی 2 ترابایتی با قیمت 349.99 دلار ذکر شده است. درایو گیگابایت در زمان نگارش موجودی ندارد، اما طبق گفته Ars Technica، معمولاً در صورت موجود بودن در انبار حدود 340 دلار قیمت دارد. برای مقایسه، درایو 980 Pro PCIe Gen 4.0 2TB سامسونگ فقط 159.99 دلار قیمت دارد. آنقدرها هم سریع نیست – فقط 7000 مگابایت بر ثانیه خواندن و 5100 مگابایت بر ثانیه نوشتن – اما هنوز هم برای اکثر کاربران بسیار سریع است.

به طور خلاصه: درایوهای حالت جامد سازگار با آخرین استاندارد PCIe 5.0 در حال فرود آمدن به خرده فروشان هستند. مانند اکثر سخت‌افزارهای پیشرفته، انتظار داشته باشید که برای بازی با توپ یک پنی پول بپردازید و اگر در طول مسیر با یک یا دو مورد نامعقول مواجه شدید، تعجب نکنید.

در مورد سرعت خام، اکثر درایوهای نسل 5 پیشرفته در بسیاری از موقعیت‌ها بیش از حد کار می‌کنند. سپس دوباره، علاقه مندان اغلب سریعترین محصولات موجود در بازار را ترجیح می دهند و اینها از جمله آنها هستند.

بخونید:  Switch owners unhappy about Mortal Kombat 1's freakish characters, bugs, and $70 price

Inland TD510 انحصاری Micro Center یک SSD 2 ترابایتی PCIe Gen 5 NVMe M.2 است که تا 10000 مگابایت بر ثانیه خواندن و 9500 مگابایت در ثانیه رایتینگ دارد. طبق گزارش ها، این باتری برای 1400 ترابایت وات خوب است و با ضمانت سخاوتمندانه شش ساله همراه است. قابل ذکر است، درایو همچنین با یک هیت سینک قابل توجهی عرضه می شود که به طور فعال خنک می شود. متأسفانه، در فهرست محصولات مشخصات فن ذکر نشده است و به نظر نمی رسد که با کنترل کننده سرعت فن عرضه شود.

نگرانی دیگر، الزامات خنک کننده شدید است – به طور خاص، مشکلات سازگاری بالقوه ای که هیت سینک های بزرگ می توانند ایجاد کنند. اگر درایو جدیدی را با یک هیت سینک بزرگ در نظر می گیرید، مطمئن شوید که اجزای نزدیک و کارت های توسعه را قبل از ثبت سفارش پاک می کند.منبع