اولین وکیل ربات مجهز به هوش مصنوعی به دلیل تهدیدهای زندان در دادگاه استفاده نخواهد شد

من خیلی سخت وارد شده ام @پرداخت نکن و @jbrowder1 در چند روز گذشته، و من افراد زیادی داشتم که از خدمات دفاع می‌کردند و می‌گفتند که این می‌تواند یک موهبت واقعی برای کسانی باشد که در غیر این صورت نمی‌توانند از عهده کمک حقوقی برآیند.

— کاترین توسون (@KathrynTewson) 24 ژانویه 2023

جاشوا برودر، مدیر عامل DoNotPay، گفت که چندین کانون وکلای ایالتی شرکت را به خاطر برنامه‌هایش تهدید کرده‌اند و پیگرد قانونی و زندان به عنوان پیامدهای احتمالی استفاده از به اصطلاح وکیل روباتی مطرح شده است. یکی از مقامات وکلای ایالتی خاطرنشان کرد که وکالت غیرمجاز در برخی از ایالت ها یک جنایت است و مجازات آن تا شش ماه زندان شهرستانی است.

منبع

برودر تأیید کرد: “آنها ما را تهدید می کردند که ما را به اجرای قانون غیرمجاز متهم می کنند.” او همچنین می توانست با اتهامات دیگری از جمله دخالت در رویه قضایی روبرو شود.

NPR می‌نویسد: این سیستم به تولیدکننده‌های متن هوش مصنوعی از جمله ChatGPT و DaVinci متکی است. DoNotPay قبلاً از حروف و ربات‌های چت ایجاد شده توسط هوش مصنوعی برای اعتراض به بلیط‌های پارکینگ، صورت‌حساب‌های پایین‌تر و سایر شکایات استفاده می‌کند.

او به NPR گفت: «حتی اگر این اتفاق نمی افتاد، تهدید به اتهامات جنایی برای کنار گذاشتن آن کافی بود. نامه‌ها آنقدر زیاد شده‌اند که فکر می‌کردیم این فقط یک حواس پرتی است و باید ادامه دهیم.»

صبح بخیر! خبر بد: پس از دریافت تهدید از سوی دادستان های وکلای ایالتی، به نظر می رسد که اگر من یک وکیل روباتی را به دادگاه فیزیکی بیاورم، من را به مدت 6 ماه زندانی خواهند کرد. DoNotPay پرونده دادگاه ما را به تعویق می اندازد و به حقوق مصرف کننده پایبند است:

– جاشوا برودر (@jbrowder1) 25 ژانویه 2023

برودر گفت که عواقب بالقوه استفاده از یک وکیل روباتی باعث حواس پرتی این شرکت شده است و اکنون روی «نان و کره» حقوق مصرف کننده تمرکز کرده است. مدیر عامل شرکت می گوید DoNotPay بیش از 2 میلیون منازعه خدمات مشتری و پرونده های قضایی از طرف افراد علیه موسسات و سازمان ها را برنده شده است. همچنین می‌خواهد به افرادی که با صورت‌حساب‌های پزشکی گران قیمت، اشتراک‌های ناخواسته، و مشکلات آژانس‌های گزارش‌دهی اعتبار سر و کار دارند، کمک کند. برودر همچنین گفت که وکیل هوش مصنوعی قرار بود به کسانی کمک کند که توانایی مالی برای نمایندگان خود در دادگاه را ندارند.