اولین پیامک چه زمانی ارسال شد؟

پاسخ خود را انتخاب کنید و انتخاب صحیح آشکار خواهد شد.

در همان روزی که آهنگ “من همیشه دوستت خواهم داشت” از ویتنی هیوستون به عنوان آهنگ شماره 1 در ایالات متحده وارد جدول شد و “تنها در خانه 2” در صدر جدول باکس آفیس قرار گرفت، نیل پاپوورث، معمار نرم افزار 22 ساله، اولین پیامک را ارسال کرد. .

سال بعد، در سال 1993، تلفن‌های همراه GSM نوکیا اولین گوشی‌هایی بودند که از ارسال پیامک برای مصرف‌کنندگان پشتیبانی کردند.

امروزه، روزانه میلیاردها پیامک ارسال می‌شود، اگرچه پیام‌های متنی رایج به سمت برنامه‌هایی مانند WhatsApp، iMessage، Discord، WeChat یا Telegram گرایش دارند.منبع

تا سال 1995 ترافیک شبکه تنها 0.4 پیام به ازای هر مشتری GSM در ماه بود. این تعداد در نهایت افزایش یافت و در سال 2010 تخمین زده شد که 6.1 تریلیون پیامک ارسال شده است که به طور متوسط ​​​​193000 پیامک در ثانیه است.

پاپورث به اسکای نیوز گفت: «نمی‌دانم آنها واقعاً فکر می‌کردند که این اتفاق بزرگی خواهد بود یا خیر.

اگرچه این فناوری توسط Friedhelm Hillebrand و Bernard Ghillebaert در سال 1984 در GSM Corporation طراحی شد، اولین پیام کوتاه در دسامبر 1992 توسط معمار نرم افزار Sema Group ارسال شد که از یک کامپیوتر برای ارسال پیام “Merry Christmas” از طریق شبکه GSM Vodafone استفاده کرد. انگلستان، جایی که توسط یک کارمند Vodafone با استفاده از یک گوشی Orbitel 901 دریافت شد.

بخونید:  EA App 12.17.0-5274 دانلود | TechSpot