اپل، گوگل و موزیلا روی معیار مرورگر Speedometer 3 با یکدیگر همکاری می کنند


چرا مهم است: اپل در حال حاضر از Speedometer 2.1 استفاده می کند، ابزاری برای محک زدن مرورگرهای وب در بارهای کاری مختلف. تکرار اصلی بعدی این نرم افزار ورودی از سه فروشنده مرورگر دریافت می کند تا نگرانی های کاربر در مورد سوگیری احتمالی را جبران کند. پروژه جدید در مراحل اولیه است اما همکاری نقطه عطفی است.

سیب، گوگل، و موزیلا اعلام کرده اند که به طور مشترک در حال توسعه نسخه بعدی معیار مرورگر وب Speedometer برای نمایش بهتر وظایف مرورگر مدرن هستند. نسخه جدید هنوز ناپایدار است، اما کاربران می توانند از هم اکنون آزمایش آن را آغاز کنند.

سرعت سنج 3 برای آزمایش طیف کامل نحوه عملکرد کاربران عادی مرورگرها با اجرای بر روی صفحات وب معمولی به جای محک زدن در یک محیط فشرده طراحی شده است. توسعه دهندگان قصد دارند به طور مداوم نرم افزار را بر اساس داده های به روز در مورد ویژگی هایی که برای کاربران روزمره مهم هستند، تغییر دهند. گوگل تایید کرد که این معیار چارچوب های جاوا اسکریپت و سایر بارهای کاری مدرن را نشان می دهد.

مدتی طول می کشد تا سرعت سنج 3 به طور کامل راه اندازی شود، اما اطلاعات بیشتری در مورد آن در ماه های آینده منتشر خواهد شد. اگر این همکاری به نتیجه برسد، باید به طراحان وب تصویر بهتری از نحوه اجرای کارشان در چندین مرورگر بدهد.

در حال حاضر، اکثر کاربرانی که می خواهند ببینند مرورگرشان با چه سرعتی به برنامه های کاربردی وب پاسخ می دهد، احتمالا باید از سرعت سنج 2.1 استفاده کنند. با این حال، از آنجایی که اپل نسخه 2.1 را اجرا می کند، به راحتی می توان فرض کرد که نتایج آن می تواند در برابر رقبای سافاری مانند گوگل کروم، موزیلا فایرفاکس یا مایکروسافت اج مغرضانه باشد. به عنوان مثال، یک معیار مبتنی بر WebKit ممکن است به طور کامل چالش های عملکرد Blink، V8 یا SpiderMonkey را درک نکند.

بخونید:  دیزنی کل بخش مسئول برنامه های متاورز خود را اخراج می کند

اگرچه صفحه WebKit GitHub اپل میزبان Speedometer 3 است، گوگل و موزیلا آن را در کنار غول کوپرتینویی توسعه خواهند داد. این باید اطمینان حاصل کند که با هر سه مرورگر منصفانه رفتار می کند و نحوه تعامل کاربران با آنها را به درستی درک می کند. در اعلامیه موزیلا اشاره شده است که یک معیار خوب مرورگر نیازمند همکاری بین فروشندگان مرورگر، سازندگان وب سایت، سازندگان چارچوب و گروه های استاندارد وب است.

یک سیاست حاکمیتی مبتنی بر رضایت بین سه غول مرورگر، توسعه Speedometer 3 را هدایت خواهد کرد. تغییرات پیش پا افتاده فقط به تایید یکی از شرکت ها نیاز دارد، تغییرات غیر پیش پا افتاده نیاز به دو مورد برای توافق بر روی آنها دارد و تغییرات قابل توجه ایجاب می کند که هر سه مورد توافق باشند.

منبع