اپلیکیشنی که به افراد اجازه می دهد استخرهای شنای خود را اجاره کنند، باعث خشم و خواستار مقررات می شود

شهرستان مونتگومری یک لایحه اقتصادی مشترک ارائه کرده است که دستورالعمل‌های جدیدی را برای اجاره استخرها، سالن‌های ورزشی خانگی و سگ‌ها پیشنهاد می‌کند. این به صاحبان خانه پیشنهاد می کند اجاره های خود را در شهرستان ثبت کنند، برای مجوز بهره برداری پرداخت کنند و مالیات بپردازند. همچنین فراخوان هایی برای بازرسی سالانه املاک اجاره ای وجود دارد. مکان‌ها در سایر ایالت‌ها نیز خواستار مقررات سخت‌گیرانه‌تر یا ممنوعیت کامل اجاره استخر هستند، اگرچه هنوز هیچ کاری انجام نشده است.منبع

یک سیب زمینی داغ: ایده اپلیکیشنی که اساساً Airbnb است اما برای استخرهای شنا خشم بسیاری را در میان ساکنان یک شهرستان برانگیخته است و می‌گویند که بلوک آنها را به یک باشگاه استخر تبدیل کرده است. این امر منجر به درخواست برای مقررات سختگیرانه تر برای این نوع برنامه های اجاره شده است، به خصوص پس از مرگ یک کودک 7 ساله در سال گذشته.

یکی از صاحب خانه ها جریمه شد و به دلیل شکایات، اجاره استخرش توسط شهرستان تعطیل شد.

درخواست ها برای مقررات سختگیرانه یک سال پس از غرق شدن یک دختر 7 ساله در استخری در نیوجرسی که برای یک مهمانی از طریق Swimply اجاره شده بود، مطرح می شود. این شرکت می‌گوید هنگام ثبت‌نام، اقدامات ایمنی اولیه را به میزبان‌ها آموزش می‌دهد، اگرچه هرگز توضیح نداده است که این اقدامات چه چیزی را شامل می‌شود.

واشنگتن پست می نویسد که همه از Swimply راضی نیستند، به خصوص در Montgomery County، پرجمعیت ترین شهرستان مریلند. اهالی در مورد اختلالات صوتی ناشی از استخرهایی که اجاره داده شده اند، به مقامات شهرستان شکایت کرده اند.

بخونید:  بدافزار «Dormant Color» میلیون‌ها رایانه شخصی را با افزونه‌های مخرب Chrome آلوده می‌کند

این اولین باری نیست که Swimply تیترهای ناخوشایندی را منتشر می کند. گزارش‌هایی در سال گذشته منتشر شد که افرادی متوجه شدند که استخرهایشان بدون اجازه یا اطلاع آن‌ها برای اجاره در اپلیکیشن قرار داده شده است. معلوم شد که کلاهبردارانی هستند که حساب‌های جعلی می‌سازند و سعی داشتند کاربران را فریب دهند.

آنها گفتند: “این یک جریان دائماً تجدید شده از “مهمانان” پولی است که به دنبال کسب حداکثر لذت از زمان خود در کنار استخر هستند.” پارکینگ، جاده‌های شلوغ و ایمنی از دیگر نگرانی‌هایی بود که ساکنان در مورد Swimply و اپلیکیشن‌های اجاره امکانات رفاهی مشابه داشتند.

Swimply در سال 2018 برای افرادی که به دنبال استفاده از استخر هستند تاسیس شد. پس از بسته شدن بسیاری از استخرهای عمومی به دلیل بیماری همه گیر، محبوبیت زیادی به دست آورد و در بیش از 125 بازار در ایالات متحده، کانادا و استرالیا فهرست شده است. مانند Airbnb، کاربران می‌توانند استخرهای حیاط خلوت خود را با استفاده از این اپلیکیشن به افراد غریبه اجاره دهند و هر ساعت از ۲۵ تا ۱۰۰ دلار هزینه دریافت کنند.

یکی از ساکنان گفت که مجبور شدند پنجره های خود را ببندند و با افرادی که لباس شنا پوشیده بودند در خیابان ها سرگردان بودند و منتظر نوبت استفاده از استخر بودند.