اپل از هدست AR/VR خود در WWDC 2023 در ساعت 13:00 ET / 10:00 PT رونمایی کرد

طبق گزارش‌ها قرار بود این دستگاه در ماه آوریل معرفی شود، اما اپل آن را به ژوئن موکول کرد زیرا این شرکت به زمان بیشتری برای رسیدگی به مشکلات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری قبل از افشای نسخه توسعه‌دهنده نیاز داشت.

در جای دیگر، دستگاه نمای سه بعدی از رابط آیفون و نسخه های ارتقا یافته برنامه های کلاسیک مانند Safari، TV، Messages و Mail را ارائه می دهد. کاربران می‌توانند برای انتخاب برنامه‌ها به آن‌ها نگاه کنند و برای راه‌اندازی برنامه‌ها، انگشتان خود را فشار دهند. آنها حتی می توانند از ویژگی “تایپ هوا” برای وارد کردن متن استفاده کنند. همچنین انتظار داریم یک سیستم عامل جدید به نام xrOS را در هدست نازک و سبک اپل ببینیم.

این هدست همچنین از یک بسته باتری خارجی استفاده می کند که حدود دو ساعت آب می دهد. به کاربر در اطراف ناحیه لگن متصل است و از طریق کابل USB-C به هدست متصل می شود.

به طور خلاصه: کنفرانس جهانی توسعه دهندگان اپل (WWDC) چند ساعت دیگر برگزار می شود، جایی که انتظار می رود با ارزش ترین شرکت جهان ورود خود را به بازار واقعیت ترکیبی با هدست Reality Pro AR/VR آشکار کند. می‌توانید پخش جریانی را دقیقاً در اینجا در ساعت 13:00 به وقت شرقی / 10 صبح به وقت محلی تماشا کنید.

در حالی که آخرین به‌روزرسانی‌های سیستم‌عامل برای طیف وسیعی از دستگاه‌ها در WWDC اعلام می‌شود، اکثر مردم برای دیدن اولین نگاه رسمی از هدست اپل که مدت‌ها شایعه شده بود، تماشا خواهند کرد.

اپل حدود هشت سال است که Reality Pro AR/VR را توسعه داده است. انتظار می‌رود این گوشی ویژگی‌های سطح بالایی مانند تراشه M2، نمایشگر دوگانه 4K microLED، بیش از 12 دوربین برای واقعیت افزوده (دارای یک تاج دیجیتال برای تغییر به VR) و ردیابی دستی پیشرفته ارائه دهد. همچنین می‌تواند آواتارهای تمام بدن شخصی را که کاربر از طریق FaceTime با او صحبت می‌کند ایجاد کند.

بخونید:  Amazon Prime Video برای کاهش اتکا به زیرنویس ها، تقویت گفتگو با هوش مصنوعی را معرفی می کند

در حالی که این جذاب به نظر می رسد، شایعه شده است که اپل قیمت 3000 دلاری را برای Reality Pro AR/VR تعیین می کند، که قطعاً بر ارقام فروش تأثیر می گذارد. انتظار نمی رود تا سال آینده برای عموم عرضه شود.

علاوه بر این هدست، اپل در این مراسم از یک مک بوک ایر 15 اینچی نیز رونمایی خواهد کرد. همچنین ممکن است نسخه جدیدی از مک استودیو وجود داشته باشد و انتظار می‌رود iOS 17، macOS 14، watchOS 10، tvOS 17 و HomePod Software 17 را ببینیم. ممکن است در طول نمایش نیز شگفتی‌هایی وجود داشته باشد.منبع