اپل انتظار داشت 6 میلیون آیفون 14 پرو را با ادامه اختلال در کارخانه فاکسکان از دست بدهد


به طور خلاصه: مسائل جاری در کارخانه ژنگژو فاکسکان در چین بر برنامه های تولید اپل تأثیر می گذارد. انتظار می‌رود اعتراضات علیه محدودیت‌های شدید کووید که منجر به خروج بسیاری از کارگران از کارخانه شده است، به دلیل از دست دادن تولید منجر به کمبود تقریباً 6 میلیون گوشی آیفون 14 پرو در سال جاری شود.

مرکز فاکسکان اکثریت قاطع دستگاه های آیفون 14 پرو و ​​پرو مکس را تولید می کند. عملیات در اواسط اکتبر به دنبال شیوع کووید که کارخانه و 200000 کارگر آن را در یک “حلقه بسته” قرنطینه قرار داد، مختل شد.

ادعا شده است که 20000 کارگر در محل قرنطینه شده اند. همچنین گزارش هایی مبنی بر کمبود مواد غذایی گزارش شده است که منجر به خروج گسترده کارگران شده است. بلومبرگ گزارش می دهد که بسیاری از آنها با کارمندان جدیدی جایگزین شدند که علیه شیوه های پرداخت حقوق و قرنطینه شورش کردند.

فاکسکان اخیراً مجبور شد گزارش‌هایی مبنی بر مرگ هشت نفر در کارخانه از زمان شروع قرنطینه را رد کند. همچنین باید با ویدئوهایی که به صورت آنلاین از کارمندان در حال فرار از محوطه با بالا رفتن از حصارها و در برخی موارد، پیاده روی مایل ها برای رسیدن به خانه به صورت آنلاین ظاهر می شوند، مقابله کند – فاکسکان گفت که این کار مانع از خروج آنها نمی شود. این شرکت سعی کرده است تا کارگران تمام وقت را با ارائه پاداش هایی تا 1800 دلار در ماه برای ماندن در کارخانه تا دسامبر و ژانویه به آنها خشنود کند.

اپل در اوایل این ماه هشدار داد که محدودیت‌های کووید-19 در کارخانه بر محموله‌های دو مدل آیفون 14 پرو تأثیر می‌گذارد. پیش‌بینی می‌شود که شش میلیون دستگاه در نتیجه این اختلال از بین بروند، اگرچه اپل و فاکسکان امیدوارند سال آینده ضرر را جبران کنند.

اپل با عرضه آیفون 14 بهترین زمان را سپری نمی کند. کاهش تقاضا برای محصولات فناوری گران قیمت به دلیل رکود اقتصادی جهانی باعث شد که کوپرتینو تصمیم بگیرد تولید آیفون 14 تازه عرضه شده خود را در ماه سپتامبر به حدود 87 میلیون دستگاه از 90 میلیون دستگاه افزایش دهد.

در ماه اکتبر، گزارش هایی منتشر شد مبنی بر اینکه اپل به دو تامین کننده دستور داده است تا تولید آیفون 14 پلاس را تا 90 درصد کاهش دهند، کمتر از دو هفته پس از عرضه این گوشی، به دلیل علاقه ضعیف تر به این گوشی. به نظر می رسد پرداخت حداقل 899 دلار برای یک آیفون 14 پلاس 6.7 اینچی در حالی که مردم می توانند آیفون 14 پرو را با 100 دلار بیشتر خریداری کنند – یا 14 پرو مکس با 200 دلار اضافی – درخواست خیلی بزرگی است.

منبع