اپل با اکراه اعتراف کرد که آیفون به USB-C تغییر خواهد کرد

کریگ فدریگی و گرگ جوسویاک از اپل (@gregjoz) پیوستن @JoannaStern در #WSJTechLive برای بحث در مورد محصولات، حریم خصوصی و قدرت در غول فناوری https://t.co/fNo2JGwMB4 https://t.co/aGrTlZrUo4

– وال استریت ژورنال (@WSJ) 26 اکتبر 2022

اپل قبلاً بسیاری از دستگاه‌های خود از جمله آی‌پد و مک‌بوک را از لایتنینگ به USB-C منتقل کرده است و گزارش‌هایی مبنی بر عرضه آیفونی که در سال آینده از استاندارد شارژ USB-C استفاده می‌کند، به قانون اتحادیه اروپا بازمی‌گردد.

این موضوع توسط جوآنا استرن از وال استریت ژورنال در جریان گفتگو با گرگ جوسویاک، مدیر بازاریابی اپل و کریگ فدریگی، معاون نرم‌افزار، در کنفرانس Tech Live این نشریه در لاگونا بیچ، کالیفرنیا، مطرح شد. جوسویاک در پاسخ به این سوال که آیا اپل پورت لایتنینگ را در آیفون جایگزین خواهد کرد یا خیر، گفت: “بدیهی است که ما باید رعایت کنیم؛ چاره ای نداریم.”

مدیر اجرایی اپل همچنین گفت که انتقال از لایتنینگ به USB-C منجر به ضایعات الکترونیکی بیش از حد می شود که برخلاف ادعای اتحادیه اروپا است.

جالب اینجاست که Joswiak از گفتن اینکه آیا آیفون‌های USB-C خارج از اتحادیه اروپا فروخته می‌شوند، خودداری کرد. او همچنین پیشنهاد کرد آجرهایی که از کابل‌های جداشدنی استفاده می‌کنند، مشکل استانداردسازی را حل کند.

چه اتفاقی افتاده؟ اپل می‌گوید که از قانون اروپایی پیروی می‌کند که آیفون را مجبور می‌کند از پورت لایتنینگ به USB-C سوئیچ کند. مدیر اجرایی کوپرتینویی به طور دقیق نگفت چه زمانی این تغییر رخ می دهد و همچنین تایید نکرد که این کانکتور در آیفون های فروخته شده در خارج از اتحادیه اروپا قرار می گیرد.

بخونید:  Nvidia RTX 4070 Ti ممکن است در تاریخ 5 ژانویه عرضه شود
همچنین از Joswiak پرسیده شد که مصرف کنندگان چه زمانی می توانند انتظار داشته باشند که تغییر صورت گیرد. او گفت: «اروپایی ها کسانی هستند که زمان بندی را برای مشتریان اروپایی دیکته می کنند. این قانون می گوید که تمام دستگاه های الکترونیکی فروخته شده در منطقه باید تا سال 2024 دارای پورت شارژ USB-C باشند.

منبع