اپل با قراردادی چند میلیارد دلاری با Broadcom برای قطعات 5G ساخت ایالات متحده موافقت کرد


چه اتفاقی افتاده؟ اپل یک قرارداد چند میلیارد دلاری جدید با Broadcom برای این غول تراشه‌ها اعلام کرده است تا قطعات 5G ساخت ایالات متحده را در کوپرتینو ارائه کند. این توافق چند ساله بخشی از وعده قبلی اپل برای سرمایه گذاری میلیاردی در اقتصاد ایالات متحده است.

اپل می نویسد که همکاری با Broadcom منجر به توسعه اجزای فرکانس رادیویی 5G، از جمله فیلترهای تشدید کننده صوتی حجیم فیلم (FBAR) و قطعات اتصال بی سیم پیشرفته خواهد شد.

این قرارداد بخشی از تعهد اپل در سال 2021 برای سرمایه گذاری 430 میلیارد دلاری در اقتصاد ایالات متحده طی پنج سال است. فیلترهای FBAR در چندین مرکز تولید و فناوری کلیدی آمریکا، از جمله فورت کالینز، کلرادو، جایی که Broadcom یک مرکز عمده دارد، طراحی و ساخته خواهد شد. اپل می گوید که در حال حاضر به پشتیبانی از بیش از 1000 شغل در این مکان کمک می کند.

تیم کوک، مدیر عامل اپل گفت: «ما از انجام تعهداتی که از نبوغ، خلاقیت و روحیه نوآورانه تولید آمریکایی استفاده می کند، هیجان زده هستیم. همه محصولات اپل به فناوری مهندسی شده و ساخته شده در ایالات متحده وابسته هستند و ما به تعمیق سرمایه گذاری های خود در اقتصاد ایالات متحده ادامه خواهیم داد زیرا ما به آینده آمریکا اعتقادی تزلزل ناپذیر داریم.

اپل اضافه کرد که این مشارکت Broadcom را قادر می‌سازد تا به سرمایه‌گذاری در پروژه‌های اتوماسیون حیاتی و ارتقاء مهارت با تکنسین‌ها و مهندسان ادامه دهد.

اپل اخیراً با بدتر شدن روابط چین و آمریکا، اتکای خود به چین برای تولید محصولات خود را کاهش داده است. این شرکت تولید برخی از گوشی های آیفون 13 را در هند از سال گذشته برای تنوع بخشیدن به آن آغاز کرد. این شرکت همچنین در حال ساخت محصولات در ویتنام است و قصد دارد پس از تکمیل، تراشه‌ها را از کارخانه TSMC در آریزونا تهیه کند.

بخونید:  کدام یک از اینها گرانترین فروش نام دامنه بود؟

اپل در حال حاضر بزرگترین مشتری Broadcom است و حدود 20 درصد از فروش سالانه شرکت تراشه را به خود اختصاص داده است. سازنده آیفون با قراردادی سه ساله به مبلغ 15 میلیارد دلار در سال 2020 برای Broadcom برای فروش قطعات بی سیم به آن موافقت کرد. این قرارداد قرار بود در ژوئن منقضی شود. هیچ یک از شرکت ها نگفتند که قرارداد جدید چقدر ارزش دارد یا چند سال طول می کشد.

در ماه نوامبر، شنیدیم که تراشه 5G خانگی اپل برای آیفون 15 امسال آماده نخواهد شد. در همین حال، کوالکام گفته است که انتظار دارد اولین آیفون‌هایی که مودم‌های 5G آن را ندارند، در سال آینده وارد بازار شوند.

سهام Broadcom پس از اخبار مربوط به معامله، 1.2٪ افزایش یافت. سهام اپل 1.5% کاهش یافت، اگرچه هنوز دارای ارزش بازار 2.7 تریلیون دلاری است که بزرگترین در جهان است.منبع