اپل بزرگترین کاهش درآمد سه ماهه سالانه از سال 2016 را گزارش کرده است

اعتبار تصویر: Hugo Agut Tugal, Zhiyueمنبع

چه اتفاقی افتاده؟ اپل به تازگی یکی از بدترین گزارش های درآمد سه ماهه خود را در سال های اخیر ارائه کرده است. برای دوره سه ماهه منتهی به 31 دسامبر 2022، اپل درآمد سه ماهه 117.2 میلیارد دلاری را به ثبت رساند که بیش از پنج درصد از 124 میلیارد دلار تولید شده در دوره سال قبل کاهش یافته است.

پول‌ساز بزرگ اپل، آیفون، در سه‌ماهه چهارم شاهد کاهش درآمد به ۶۵.۸ میلیارد دلار در مقایسه با ۷۱.۶ میلیارد دلار در مدت مشابه سال قبل بود. مقوله مک 7.7 میلیارد دلار از 10.9 میلیارد دلار در سال گذشته به دست آورد و دسته پوشیدنی / خانه / لوازم جانبی از 14.7 میلیارد دلار به 13.5 میلیارد دلار کاهش یافت.

مدیر عامل شرکت تیم کوک اذعان کرد که محیط چالش برانگیز آن و دیگران به حرکت خود ادامه می دهند، اما بر روی نکات مثبت در بیانیه مطبوعاتی همراه اپل تمرکز کرد. کوک این واقعیت را برجسته کرد که اپل اکنون بیش از دو میلیارد دستگاه فعال در سراسر جهان دارد. علاوه بر این، کسب و کار خدمات یک رکورد درآمد تمام دوران را در سه ماهه چهارم ثبت کرد.

اپل اخیراً نسخه‌ای از اسپیکر هوشمند HomePod خود را با ابعاد کامل با داخلی به روز شده و قیمت پایین‌تر 50 دلاری معرفی کرده است. هدست AR/VR این شرکت که مدت‌ها شایعه شده بود، امسال نیز می‌تواند پوشش خود را از دست بدهد، شاید در WWDC سالانه اپل با یک پنجره راه‌اندازی پاییزی. آیفون‌های جدید تقریباً برای ماه سپتامبر ارائه می‌شوند، اما انتظار نداشته باشید که امسال آی‌پدهای به‌روزرسانی شده را ببینید، زیرا طبق گزارش‌ها، آن‌ها برای سال 2024 ذخیره می‌شوند.

کوک در مصاحبه ای با CNBC به سه عامل کلیدی که به نتایج اپل آسیب می رساند اشاره کرد: مشکلات تولید در چین که بر آیفون 14 پرو و ​​آیفون 14 پرو مکس تأثیر می گذارد، دلار قوی و محیط کلی اقتصاد کلان.

ارزش سهام اپل در معاملات اولیه صبح در این گزارش 3.7 درصد افزایش یافت.

فروش آی‌پد نسبت به سال گذشته افزایش یافت و از 7.2 میلیارد دلار در سه ماهه چهارم 2021 به 9.4 میلیارد دلار در فصل تعطیلات گذشته رسید. به طور مشابه، دسته خدمات اپل از 19.5 میلیارد دلار به 20.8 میلیارد دلار رسید.

اپل برای سه ماهه آینده راهنمایی ارائه نکرده است. در واقع، سازنده آیفون از زمان شروع همه گیری در سال 2020 راهنمایی ارائه نکرده است. تحلیلگران به CNBC گفتند که انتظار دارند اپل در سه ماهه اول سال 2023 حدود 98 میلیارد دلار درآمد داشته باشد.