اپل به دارندگان مک‌بوک‌هایی که صفحه‌کلید پروانه‌ای معیوب دارند تا ۳۹۵ دلار می‌دهد

اپل کیبوردهای پروانه ای را در مک بوک های 2015 و مک بوک پروهای 2016 معرفی کرد. مکانیسم‌های نازک‌تر زیر هر کلید برای اعمال فشار بیشتر طراحی شده‌اند، در نتیجه پاسخ‌دهی را افزایش داده و نمایه را کاهش می‌دهند. اما همچنین منجر به چسبندگی کلیدها، تکرار کاراکترها، عدم نمایش کلیدها و خرابی کامل صفحه کلید شد.

جای تعجب نیست که این منجر به شکایت دسته جمعی علیه کوپرتینو شد. نسخه ای که در سال 2018 راه اندازی شد ادعا می کرد که اپل مدت کوتاهی پس از عرضه مدل های 2015 از مشکل کیبوردهای مک بوک خود آگاه بوده اما نتوانسته این نقص را برای مشتریان فاش کند.

پس از تلاش اولیه برای مبارزه با این شکایت، اپل موافقت کرد که 50 میلیون دلار برای تسویه آن در اوایل سال جاری بپردازد. وب سایتی که توسط این شرکت راه اندازی شده است، سطوح مختلف پرداخت را فهرست می کند. اعضای تسویه حساب گروه 1 کسانی را پوشش می دهند که حداقل دو جایگزین Topcase را از اپل یا یک ارائه دهنده خدمات مجاز در طی چهار سال پس از خرید دستگاه خود دریافت کرده اند. آنها یک ایمیل یا کارت پستال دریافت خواهند کرد که به آنها اطلاع می دهد که واجد شرایط پرداخت تا سقف 395 دلار هستند که به طور خودکار دریافت می کنند.

کسانی که یک جایگزین Topcase دریافت کرده‌اند که نتوانسته است به مشکلات رسیدگی کند (اعضای گروه 2) باید یک فرم ادعا برای پرداخت خود ارسال کنند. مالکانی که جایگزینی درب کلید داشتند نیز می توانند فرم ادعایی را برای دریافت تسویه حساب کوچک به عنوان بخشی از اعضای گروه 3 ارسال کنند.

بخونید:  با پایان یافتن رونق همه گیر، محموله رایانه های شخصی در طول تعطیلات 28 درصد کاهش یافت

با تشکر، MacRumorsمنبع

در متن: صفحه کلیدهای پروانه ای که از سال 2015 تا 2019 در مک بوک ها استفاده می شد به دلیل مشکلات فراوانی که داشتند برای مصرف کنندگان دردسرساز شدند. اکنون، پس از یک توافق 50 میلیون دلاری در پرونده قضایی در ماه جولای، اپل ایمیل هایی را برای مالکان ارسال می کند که در آن توضیح می دهد چگونه می توانند پرداخت های خود را مطالبه کنند که تا 395 دلار افزایش می یابد.

ادعاها باید تا 6 مارس 2023 ارائه شوند. کسانی که به تسویه حساب اعتراض دارند می توانند تا 10 فوریه 2023 به صورت کتبی به دادگاه نظر دهند. همچنین جلسه تأیید نهایی در 16 مارس 2023 برگزار خواهد شد.

اپل بابت مشکلات جاری صفحه کلید پروانه ای در سال 2019 عذرخواهی کرد و در عین حال مشکلات را کم اهمیت جلوه داد. بعداً صفحه کلیدها به نفع طراحی سوئیچ قیچی کنار گذاشته شدند.