اپل تولید آیفون 14 پلاس را تا 90 درصد به دلیل تقاضای ضعیف کاهش داد

علیرغم اینکه بسیاری از مصرف کنندگان امروزی طرفدار گوشی هایی با صفحه نمایش بزرگتر هستند، به نظر می رسد حداقل 899 دلار برای آیفون 14 پلاس 6.7 اینچی بپردازند، در صورتی که می توانند آیفون 14 پرو را با 100 دلار بیشتر یا 14 پرو مکس با 200 دلار اضافی دریافت کنند. یک سوال خیلی بزرگ با این حال، همه گزارش ها تاکید می کنند که اپل همچنان یک آیفون 15 پلاس را در سال آینده عرضه خواهد کرد.منبع

به طور خلاصه: به نظر می رسد آیفون 14 پلاس آنطور که کوپرتینویی انتظار داشت محبوبیت پیدا نکرده است. پس از گزارش‌های قبلی مبنی بر کم بودن تقاضا برای نسخه بزرگ‌تر گوشی غیر پرو، اکنون می‌شنویم که اپل به دو عرضه‌کننده دستور داده است که تولید را تا 90 درصد کاهش دهند، کمتر از دو هفته پس از عرضه این گوشی.

این نشریه همچنین گزارش می دهد که دو تامین کننده پایین دستی اپل در چین که به قطعات متکی هستند و آنها را در ماژول های بزرگتر مونتاژ می کنند نیز تولید خود را بین 70 تا 90 درصد کاهش می دهند. گفته می شود که این تامین کنندگان تنها کسانی هستند که ماژول خاص را برای آیفون می سازند.

ظاهراً تصمیم اپل بر Pegatron، شریک مونتاژ آیفون آن تأثیر گذاشته است. چاینا تایمز می نویسد که این شرکت در 12 اکتبر یک برنامه جدید استخدام را اعلام کرد، اما سه روز بعد این تصمیم را لغو کرد و اعلام کرد که اخطار استخدام در پی کاهش تولید آیفون 14 پلاس توسط اپل متوقف شده است.

به گزارش The Information به نقل از منابع زنجیره تامین، اپل به حداقل یک تولید کننده در چین دستور داده است تا فوراً تولید قطعات آیفون 14 پلاس را متوقف کند، در حالی که تیم تدارکات شرکت آمریکایی تقاضا را مجددا ارزیابی می کند.

اپل تنها در 7 اکتبر، کمتر از دو هفته پیش، آیفون 14 پلاس را معرفی کرد، در حالی که آیفون 14 در 16 سپتامبر عرضه شد. گزارش های قبلی مبنی بر اینکه اپل به تامین کنندگان آیفون 14 دستور داده بود تولید خود را تا شش میلیون دستگاه کاهش دهند. نیمه دوم سال 2022. فروش آیفون 14 طی سه روز اول عرضه در چین نسبت به نسل قبلی خود در سال گذشته 11 درصد کاهش داشت که بخشی از آن به دلیل مشکلات اقتصادی فعلی این کشور بود. همچنین گزارش هایی مبنی بر کاهش تولید آیفون 14/پلاس توسط فاکسکان به نفع مدل های پرو منتشر شده است.