اپل در نظر دارد قیمت آیفون 15 پرو و ​​پرو مکس را افزایش دهد

انتظار می رود اپل در هفته اول یا دو ماه سپتامبر خانواده آیفون 15 را معرفی کند. شایعات قبلی به تعدادی از ویژگی‌های ورودی جدید از جمله فناوری باتری انباشته برای افزایش تراکم انرژی، SoC سریع‌تر A17 Bionic برای Pro و Pro Max و ادغام Apple Vision Pro اشاره کرده‌اند. آیفون 15 پرو مکس ممکن است دارای یک سیستم دوربین پریسکوپ نیز باشد که محدوده زوم اپتیکال گوشی را تا حدود 5 تا 6 برابر افزایش می دهد. همچنین انتظار می‌رفت مدل‌های حرفه‌ای با دکمه‌های کناری لمسی عرضه شوند، اما طبق گزارش‌ها، مشکلات فنی این تغییر را حداقل برای یک سال دیگر حفظ کرده است.

هفته گذشته، The Information ادعا کرد که پرو و ​​پرو مکس ممکن است در زمان عرضه با کمبود قابل توجهی مواجه شوند، زیرا مشکلی در ساخت صفحه نمایش های ارائه شده توسط ال جی برای گوشی ها وجود دارد. با این حال، یکی از منابع بلومبرگ، این وضعیت را یک سکسکه کوچک توصیف کرد که باید ظرف یک یا دو هفته برطرف شود و گفت که این حادثه تأثیر محسوسی بر تولید کلی نخواهد داشت.

در اوایل این ماه، Counterpoint Research گفت که بازار جهانی گوشی‌های هوشمند فراتر از مرحله رشد سریع خود است. در واقع، سه ماهه دوم هشتمین سه ماهه متوالی با کاهش یک سال نسبت به سال در محموله ها بود.

اعتبار تصویر: Ehimetalor Akhere Unuabona، Victor Carvalhoمنبع

در تلاش برای مبارزه با تورم مداوم و کاهش تقاضای مصرف‌کننده، اپل در حال بررسی افزایش قیمت مدل‌های رده بالای آیفون 15 پرو و ​​آیفون 15 پرو مکس است. در حالت ایده‌آل، درآمد اضافی می‌تواند زیان را در نقطه مقابل طیف خرید آیفون، جایی که خریداران نسبت به افزایش قیمت حساس‌تر هستند، جبران کند.

بخونید:  User-activated bug in Windows File Explorer unintentionally boosts performance
تصویر بزرگ: تقاضای جهانی گوشی‌های هوشمند همچنان رو به کاهش است، اما به نظر می‌رسد اپل ناامید نیست. نسل بعدی آیفون تایتان فناوری کمتر از دو ماه دیگر باقی مانده است و ظاهراً مانند همیشه برای کوپرتینوها کار می کند. منابع آگاه به بلومبرگ گفتند که اپل از تامین کنندگان خواسته است تا پایان سال حدود 85 میلیون مدل آیفون 15 تولید کنند. این در همان محدوده ای است که تعداد گوشی های هوشمند آیفون 14 این شرکت در سال گذشته درخواست کرده بود.