اپل راه خود را از جانی آیو و شرکت طراحی او جدا می کند

به گفته منابع نشریه، این معامله مانع از کار آیو بر روی محصولاتی شد که اپل فکر می‌کرد با محصولات خود رقابت کند.

به طور خلاصه: Jony Ive طراح اپل در سال 2019 رسماً شرکت مستقر در کوپرتینو را ترک کرد تا شرکت طراحی خود به نام LoveFrom را راه اندازی کند. با این حال، آیو به طور کامل روابط خود را با اپل قطع نکرد، زیرا تیم کوک و شرکت یکی از مشتریان اصلی شرکت خواهند بود. دیگر اینطور نیست.

منابع آشنا به این موضوع به نیویورک تایمز گفتند که اپل و شرکت آیو با تکمیل قرارداد چند ساله ای که اپل با LoveFrom به ارزش بیش از 100 میلیون دلار امضا کرده است، توافق کرده اند به همکاری خود پایان دهند.

از آنجایی که قرارداد در هفته های اخیر برای تمدید مطرح شد، هر دو طرف تصمیم گرفتند که برای تمدید آن تلاش نکنند. منابع به تایمز گفتند که برخی از مدیران اپل نگران میزان پرداختی اپل برای خدمات آیو بودند. برخی دیگر از اینکه برخی از طراحان برای پیوستن به شرکت آیو رفته بودند، ناامید بودند. طبق گزارش ها، خود آیو نیز علاقه مند بود که بدون نیاز به اجازه اپل، مشتریان را جذب کند.

آیو در سال 1992 به اپل ملحق شد و پس از بازگشت جابز به ریاست، در احیای این شرکت نقش اساسی داشت. اولین پروژه بزرگ او iMac بود و او در ساخت چندین محصول کلیدی دیگر از جمله iPod، iPhone، iPad و Apple Watch شرکت کرد.

بخونید:  پس از نزدیک به سه دهه خوابیدن، شخصی یک حالت دو نفره را در Super Punch-Out کشف کرد.

اعتبار تصویر: جیم ویلسون، نیویورک تایمز، پیکسابیمنبع