اپل سیستمی را ثبت می کند که iMessages را با صدای فرستنده می خواند

آینده نگر: اپل حق ثبت اختراعی را به ثبت رسانده است که می تواند به یک iMessage با صدای خود فرستنده بخواند، که نسبت به سایر روش های ایجاد پیام های شنیدنی، مانند ارسال صداهای ضبط شده یا استفاده از سیری برای گفتن متن، بهبود یافته است.

شنیدن پیام‌ها با صدای فرستنده ممکن است به عنوان مهم‌ترین پیشرفت فنی به نظر نرسد، اما احتمالاً توسط اعضای قدیمی خانواده و شرکا/همسرهایی که می‌خواهند پیام‌های عزیزان را با صدای بلند بشنوند که گویی با هم صحبت می‌شوند، از آن استقبال می‌کنند. اتاق

اخبار مربوط به پتنت بلافاصله پس از راه اندازی اپل برنامه جدید خود برای فروش کتاب های صوتی با صداهای مبتنی بر هوش مصنوعی منتشر شد. این باعث خشم صداپیشگان می شود زیرا Findaway Voices، توزیع کننده کتاب های صوتی، به اپل اجازه داد تا از فایل های کتاب صوتی خود برای آموزش مدل یادگیری ماشینی استفاده شده برای برنامه کتاب های صوتی کوپرتینو استفاده کند.منبع

مخترعان این پتنت Qiong Hu هستند که قبلا روی Siri کار می کرد. جیانگ‌چوان لی، مهندس ارشد نرم‌افزار سیری برای یادگیری ماشین در اپل؛ و David A. Winarsky، مدیر فناوری تبدیل متن به گفتار اپل. مانند تمام پتنت‌ها، هیچ تضمینی وجود ندارد که این یکی در نهایت به یک ویژگی واقعی تبدیل شود، اما خریدها و تلاش‌های اخیر اپل مرتبط با هوش مصنوعی صوتی نشان می‌دهد که این اتفاق خواهد افتاد.

آیفونی که پیام را دریافت می‌کند می‌تواند نمایه‌ای از صدای فرد بسازد و هنگام خواندن پیام و تمام مکاتبات جدید از همان فرستنده، آن را شبیه‌سازی کند. حتی یک نفر می‌تواند مدل صدای خود را قبل از تحویل اولین پیام بفرستد تا پیام‌هایش با صدای او خوانده شود.

بخونید:  برای مبارزه با ChatGPT، گوگل بنیانگذاران پیج و برین را دوباره به خدمت بازگرداند

اساساً، این سیستم شامل یک کاربر iMessage می‌شود که هنگام ارسال متن برای شخصی، یک فایل صوتی را که در دستگاه او ذخیره می‌شود، ضمیمه کند. اگر فرستنده این کار را انتخاب کند، گیرنده این گزینه را خواهد داشت شنیدن پیام با صدای بلند خوانده شده در صدای فرستنده. این پتنت توضیح می دهد: «بر اساس مدل صوتی، یک خروجی صوتی مربوط به پیام دریافتی ارائه می شود.

AppleInsider این پتنت را با عنوان صداهای شخصی شده برای پیام های متنی شناسایی کرد. در 25 اکتبر 2022 ثبت شده است، مدل صوتی ارائه شده به دستگاه الکترونیکی دوم را توصیف می کند. در این پتنت آمده است: «در برخی نمونه‌ها، پیامی از کاربر مربوطه از دستگاه الکترونیکی دوم دریافت می‌شود.