اپل هزینه تعویض باتری آیفون 14 را 43 درصد افزایش داد

کسانی که نیاز به تعویض باتری دارند می توانند گوشی خود را به فروشگاه اپل یا خرده فروش مجاز ببرند. در صورت تمایل، می‌توانید آیفون خود را از طریق پست به اپل بفرستید یا یک سرویس در محل از ارائه‌دهنده مجاز برنامه‌ریزی کنید.

مدل های آیفون 14 اپل در 16 سپتامبر عرضه می شوند، به جز آیفون 14 پلاس که تا 7 اکتبر وارد بازار نمی شود. قیمت برای آیفون 14 استاندارد با 128 گیگابایت فضای ذخیره سازی از 799 دلار شروع می شود.

اعتبار تصویر: تایلر لاستویچمنبع

کاربران آیفون می توانند با رفتن به Settings -> Battery -> Battery Health وضعیت باتری خود را بررسی کنند.

صفحه پشتیبانی اپل اشاره می کند که گارانتی آیفون شامل باتری هایی نمی شود که در اثر استفاده معمولی فرسوده می شوند. با این اوصاف، مشتریان دارای AppleCare+ می‌توانند باتری خود را تا زمانی که کمتر از 80 درصد ظرفیت اصلی خود را داشته باشد، به صورت رایگان تعویض کنند.

به طور خلاصه: اپل با معرفی خانواده آیفون 14 هزینه سرویس تعویض باتری خود را افزایش داده است. ابزار «دریافت یک تخمین» در وب‌سایت اپل، هزینه تعویض باتری را برای آیفون 14، آیفون 14 پلاس، آیفون 14 پرو یا آیفون 14 مکس 99 دلار نشان می‌دهد. این افزایش 43 درصدی نسبت به 69 دلاری است که اپل برای تعویض باتری در آیفون 13 و مدل های قبلی شارژ می کند.

جایگزینی باتری برای iPhone SE (هر نسلی) حتی با قیمت 49 دلار ارزان تر است.

در اخبار مرتبط، AppleCare+ اکنون شامل تعمیرات نامحدود برای آسیب‌های تصادفی می‌شود. قیمت بسته به دستگاه تحت پوشش متفاوت است. برای آیفون 14 پایه، AppleCare+ از 7.99 دلار در ماه یا 179 دلار برای دو سال شروع می شود و تا 9.99 دلار در ماه (یا 199 دلار برای دو سال) برای iPhone 14 Pro یا iPhone 14 Pro Max مقیاس می شود. پوشش سرقت و ضرر نیز می تواند با هزینه اضافی اضافه شود. در مدل های پلاس و پرو، این نرخ ماهانه را به 13.49 دلار یا 269 دلار برای دو سال کامل می رساند.

بخونید:  داده های شخصی اعضای مجلس نمایندگان و سنای ایالات متحده پس از هک مراقبت های بهداشتی برای فروش ارائه شده است

سایر خدمات تعمیرات اپل آسیب به شیشه جلو یا عقب و سیستم دوربین عقب را برطرف می کند. قیمت بسته به خدمات، مدل و اینکه آیا برنامه AppleCare+ دارید یا نه متفاوت است.