اپل 450 میلیون دلار برای آماده سازی Emergency SOS از طریق سرویس ماهواره ای سرمایه گذاری می کند

SOS اضطراری از طریق ماهواره به عنوان یک ویژگی برجسته در جریان معرفی آیفون 14 در ماه سپتامبر اعلام شد. از طیفی در باندهای L و S استفاده خواهد کرد که به طور خاص برای خدمات ماهواره ای سیار توسط مقررات رادیویی ITU تعیین شده است.

اپل گفت که بیشتر بودجه به Globalstar، شریک اصلی این پروژه اختصاص خواهد یافت. این پول برای ایجاد پیشرفت های حیاتی در شبکه ماهواره ای و ایستگاه های زمینی این شرکت استفاده خواهد شد. کوپرتینو گفت که بیش از 300 کارمند Globalstar در حال حاضر روی این سرمایه گذاری کار می کنند.

این پول از صندوق تولید پیشرفته اپل خواهد آمد که با سرمایه اولیه 1 میلیارد دلاری برای کمک به افزایش مشاغل تولیدی در ایالات متحده راه اندازی شد. کورنینگ، سازنده گوریلا گلس، در میان اولین دریافت‌کنندگان قرار داشت که در اواسط سال 2017، 200 میلیون دلار سرمایه‌گذاری برای کمک به تحقیق و توسعه، نیاز به تجهیزات سرمایه‌ای و پردازش شیشه دریافت کرد.

به طور خلاصه: برنامه SOS اضطراری اپل از طریق سرویس ماهواره ای قرار است اواخر این ماه در ایالات متحده و کانادا راه اندازی شود. پس از آنلاین شدن، مدل‌های آیفون 14 و آیفون 14 پرو می‌توانند مستقیماً به ماهواره‌هایی که به دور زمین می‌چرخند متصل شوند تا در خارج از پوشش تلفن همراه یا Wi-Fi با خدمات اضطراری ارتباط برقرار کنند.

گلوبال استار چندین آنتن را در هر یک از ایستگاه های زمینی موجود خود از جمله جدیدترین تأسیسات خود در هاوایی و نوادا نصب کرد. همچنین می‌توان از این ویژگی برای اشتراک‌گذاری دستی موقعیت مکانی خود با Find My استفاده کرد تا در هنگام پیاده‌روی یا کمپینگ خارج از شبکه، احساس امنیت کنید.

بخونید:  دانشمندان حلقه ای را در اطراف سیاره کوتوله کشف کردند اما نمی توانند آن را توضیح دهندمنبع

اپل سرمایه گذاری اولیه 450 میلیون دلاری خود را برای راه اندازی و راه اندازی قابلیت SOS اضطراری از طریق ماهواره در اواخر این ماه فاش کرده است.

هنگامی که یک کاربر آیفون از طریق درخواست ماهواره ای SOS اضطراری می کند، قبل از اینکه به یکی از بسیاری از ایستگاه های زمینی در سراسر جهان که مجهز به آنتن های پرقدرت است که توسط Cobham Satcom برای اپل طراحی و ساخته شده است، به یکی از 24 ماهواره در مدار پایین زمین (LEO) ارسال شود. . پس از دریافت، اگر سرویس‌های محلی قادر به دریافت پیام‌های متنی نباشند، پیام به خدمات اضطراری مناسب یا مرکز رله ارسال می‌شود.