اپل Final Cut Pro و Logic Pro را به iPad می آورد

در حین انتقال FCP از مک به iPad، اپل یک رابط لمسی و ابزارهای ناوبری بصری، از جمله چرخ دویدن که به گفته این شرکت فرآیند ویرایش را آسان‌تر از همیشه می‌کند، اضافه کرد. با ابزار جدید، کاربران می‌توانند در جدول زمانی مغناطیسی حرکت کنند، کلیپ‌ها را جابه‌جا کنند و ویرایش‌های سریع با دقت فریم را تنها با ضربه زدن یک انگشت انجام دهند.

یکی دیگر از ویژگی‌های جدید FCP برای iPad، Live Drawing است که به کاربران اجازه می‌دهد با استفاده از Apple Pencil مستقیماً روی محتوای ویدیویی بکشند و بنویسند. در آی‌پد پرو M2، نگه داشتن اپل پنسل بر روی صفحه نمایش به کاربران این امکان را می‌دهد تا بدون لمس صفحه، به سرعت فیلم‌ها را مرور کرده و پیش‌نمایش کنند.

مانند Final Cut Pro، برنامه جدید Logic Pro نیز از مبادله آسان پروژه ها بین Mac و iPad پشتیبانی می کند. به عنوان بخشی از این طرح، کاربران می‌توانند صدا را از تبلت خود به رایانه در انواع فرمت‌های صوتی فشرده‌شده و بدون اتلاف و همچنین پایه‌های تک آهنگ صوتی صادر کنند. آنها همچنین قادر خواهند بود یک موسیقی متن در Logic Pro برای iPad ایجاد کنند و آن را به Final Cut Pro برای iPad صادر کنند. این برنامه همچنین به کاربران اجازه می دهد پروژه های ایجاد شده در GarageBand را برای iOS باز کنند.منبع

Logic Pro برای iPad همچنین دارای یک سری پیشرفت‌های جدید بهینه‌شده با لمس، از جمله پشتیبانی از حرکات چند لمسی است که به سازندگان اجازه می‌دهد ابزارهای نرم‌افزاری را اجرا کنند و به طور طبیعی با کنترل‌ها تعامل داشته باشند. این برنامه همچنین از حرکات کوچک کردن برای زوم و کشیدن انگشت برای اسکرول پشتیبانی می کند. کاربران همچنین می توانند اتوماسیون مسیر دقیق را با قلم اپل ویرایش و ترسیم کنند.

بخونید:  US bans sale of top Nvidia and AMD AI chips to the Middle East

چه اتفاقی افتاده؟ اپل اعلام کرده است که نرم‌افزار ویرایش ویدیوی حرفه‌ای خود Final Cut Pro و ایستگاه کاری صوتی دیجیتال Logic Pro را به iPad خواهد آورد. برنامه های جدید دارای رابط های چندلمسی بهینه شده خواهند بود و از Apple Pencil پشتیبانی می کنند. هر دوی آنها از 23 می با 4.99 دلار در ماه یا 49 دلار در سال در اپ استور در دسترس خواهند بود و در هر مورد یک ماه آزمایشی رایگان در دسترس است.

سازندگانی که از Final Cut Pro در iPad خود استفاده می‌کنند، می‌توانند رسانه‌های پشتیبانی‌شده را از فایل‌ها یا عکس‌ها وارد کرده و مستقیماً آن را در یک پروژه Final Cut Pro ذخیره کنند. این برنامه همچنین از وارد کردن پروژه های ایجاد شده در iMovie برای iOS پشتیبانی می کند. اپل همچنین می‌گوید که می‌توانید پروژه‌های Final Cut Pro خود را به مک صادر کنید، مشروط بر اینکه از Final Cut Pro 10.6.6 یا بالاتر استفاده کنید.

اپل در یک بیانیه مطبوعاتی اعلام کرد که برنامه‌های جدید را معرفی می‌کند که Logic Pro به آی‌پدهای مجهز به A12 Bionic و جدیدتر نیاز دارد، در حالی که Final Cut Pro فقط بر روی iPad‌هایی که از تراشه M1 و نسخه‌های جدیدتر پشتیبانی می‌کنند کار می‌کند. FCP همچنین فقط با iPadOS 16.4 و نسخه های جدیدتر سازگار خواهد بود، به این معنی که کاربران باید قبل از دانلود برنامه، دستگاه خود را در صورتی که از نسخه قدیمی سیستم عامل استفاده می کنند، به روز کنند.