اپل Globalstar را به عنوان شریک در Emergency SOS از طریق سرویس ماهواره ای انتخاب می کند

ارزش سهام گلوبال استار برای مدت کوتاهی در اخبار افزایش یافت اما از آن زمان به سطح قبل از اعلام بازگشت بازگشته است و در حال حاضر حدود 1.88 دلار معامله می شود. سهام اپل نیز دیروز بعدازظهر افزایش یافت اما در حال حاضر بهبود یافته است.

شایعاتی مبنی بر همکاری با ارائه دهنده ماهواره Globalstar در مدار پایین زمین (LEO) درست قبل از عرضه آیفون 13 در سال گذشته منتشر شد، اما این ویژگی هرگز به گوشی‌ها راه پیدا نکرد – حداقل نه به صورت عمومی. برخی معتقدند این تلفن‌ها در واقع سخت‌افزار لازم برای برقراری ارتباط با ماهواره‌ها را دارند و می‌توانند با به‌روزرسانی نرم‌افزاری فعال شوند.

SOS اضطراری از طریق ماهواره در دستگاه های آیفون 14 در ماه نوامبر وارد می شود و برای دو سال اول رایگان خواهد بود. اپل نگفته است که این سرویس پس از دوره آزمایشی رایگان چقدر هزینه خواهد داشت.

همچنین نکته جالب توجه این است که گلوبال استار موافقت کرده است 85 درصد از ظرفیت شبکه فعلی و آینده خود را برای پشتیبانی از سرویس اپل اختصاص دهد و باید حداقل استانداردهای کیفیت و پوشش و همچنین تداوم خدمات را حفظ کند.

خط تولید آیفون جدید اپل شامل آیفون 14 و آیفون 14 پلاس و همچنین آیفون 14 پرو و ​​آیفون 14 پرو مکس ممتاز است. قیمت از 799 دلار برای گوشی پایه و 1099 دلار برای Pro Max شروع می شود. همه از 9 سپتامبر قبل از در دسترس بودن عمومی در 16 سپتامبر برای پیش‌سفارش در دسترس خواهند بود (به جز آیفون 14 پلاس که تا 7 اکتبر وارد بازار نخواهد شد).منبع

اپل و گلوبال استار در نهایت به توافقی رسیدند که منجر به اعلام ویژگی دیروز شد. طبق این توافق، اپل 95 درصد از هزینه های سرمایه ای تایید شده برای ماهواره های جدید گلوبال استار را برای اجرای این سرویس پرداخت خواهد کرد. در پرونده SEC، Globalstar گفت که با Goldman Sachs & Co شریک شده است و در حال بررسی فرصت‌هایی برای تکمیل تامین مالی در سه ماهه چهارم سال 2022 است.

چرا مهم است: اپل به عنوان بخشی از رونمایی از آیفون 14 خود، ویژگی جدیدی را اعلام کرد که از ماهواره هایی که به دور زمین می چرخند برای فعال کردن پیام های اضطراری زمانی که کاربر خارج از پوشش تلفن همراه یا وای فای است، استفاده می کند. کوپرتینویی در مورد جزئیات صحبت کرد، اما پرونده اخیر در کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده بینش بیشتری را در مورد این مشارکت ارائه کرد.