اپل macOS Ventura و iPadOS 16 را در 24 اکتبر عرضه می کند

چیزی که باید منتظرش بود: علاوه بر اعلامیه‌های سخت‌افزاری جدید شرکت در این هفته، اپل سرانجام تاریخ انتشار macOS Ventura و iPadOS 16 را اعلام کرد. قبل از پایان این ماه، کاربران مک و آی‌پد بسیاری از ویژگی‌هایی را که اپل با iOS 16 معرفی کرده بود، به دست خواهند آورد.

آخرین iPadOS با همه iPad Proها و هر iPad استانداردی که می‌تواند iPadOS 15 را اجرا کند سازگار است. فقط دارندگان iPad Air 2 و iPad mini در صورت تمایل به iPadOS 16 باید آن را ارتقا دهند.

مکینتاش توانایی استفاده از آیفون به عنوان وب کم را نیز به دست می آورند. هنگامی که کاربران آیفون خود را به مک خود نزدیک می کنند، Ventura به طور خودکار یک اتصال بی سیم راه اندازی می کند که گوشی را به ورودی دوربین تبدیل می کند. تماس‌های FaceTime همچنین اکنون می‌توانند بین iPhone و Mac جابه‌جا شوند.

دارندگان مک های 2017 و قبل از آن، اگر می خواهند Ventura را اجرا کنند، احتمالاً باید به فکر ارتقاء باشند. سیستم عامل جدید چندین مدل مک بوک پرو و ​​چند مدل از دیگر انواع مک را کنار گذاشته است. برای لیست کامل سازگاری، صفحه Ventura اپل را بررسی کنید.منبع

ویژگی جستجوی تصویر Spotlight در iPadOS 16 و Ventura نیز آغاز به کار کرد. کاربران اکنون می توانند هنگام وارد کردن جستجوها از صفحه اصلی، اطلاعات را از تصاویر و پیام ها برای بهبود نتایج جستجو استخراج کنند. جستجوی تصویر جدید وب منحصر به فرد Ventura Spotlight است.

بخونید:  SanDisk وعده می دهد که به روز رسانی سیستم عامل را برای رفع خرابی SSD ها ارائه کند

سایر ویژگی‌های ارائه شده با iPadOS 16 و macOS Ventura عبارتند از عملکرد جدید بازی، مانند ارتقاء مقیاس‌کننده مبتنی بر API گرافیکی فلزی اپل، سازماندهی برنامه از طریق Stage Manager و موارد دیگر.

اپل برای اولین بار برنامه آب و هوای اپل را با iPadOS 16 دریافت می‌کند. عجیب است که اپل سال‌ها به‌روزرسانی‌های آب و هوای واقعی را به کاربران آیفون ارائه می‌کرد، اما کاربران iPad تا کنون برای این عملکرد به گزینه‌های شخص ثالث مانند برنامه Weather Channel نیاز داشتند.

یکی از ویژگی های جدید اولیه برای آیپد و مک، کتابخانه عکس مشترک iCloud است. این افزونه به کاربران امکان می دهد مجموعه ای از تصاویر را با دوستان و اعضای خانواده از طریق iCloud به اشتراک بگذارند. یکی از جنبه‌های خوب این است که کتابخانه‌ها به‌محض گرفتن، آپلود یا ویرایش عکس‌ها، به‌طور یکپارچه به‌روزرسانی می‌شوند.

یکی دیگر از ویژگی‌های سرفصل iOS 16 که در Ventura و iPadOS 16 گنجانده شده است، امکان ویرایش و عدم ارسال پیام است. عملکردهای ایمیل جدید مانند واگرد ارسال، برنامه‌ریزی ارسال و پیوندهای غنی نیز راه خود را به رایانه لوحی و به‌روزرسانی‌ها باز می‌کنند.

روز سه‌شنبه، اپل اعلام کرد که iPadOS 16 و macOS Ventura در تاریخ 24 اکتبر عرضه عمومی می‌شوند، درست در زمان عرضه مدل‌های جدید iPad که در روز سه‌شنبه معرفی شدند. به‌روزرسانی‌ها بسیاری از ویژگی‌هایی را که iOS 16 در ماه گذشته به آیفون آورده بود معرفی می‌کند، اما چندین مدل قدیمی‌تر مک و آی‌پد را پشت سر می‌گذارد.

Ventura و iPad OS 16 پذیرش کلیدهای عبور FIDO توسط اپل را تکمیل خواهند کرد — جایگزینی برای رمزهای عبور که به کاربران امکان می دهد با احراز هویت دستگاه های تلفن همراه با بیومتریک یا پین وارد سایت ها و برنامه های پشتیبانی شوند. اپل، گوگل و مایکروسافت شروع به کار کردند تا کلیدهای عبور را در اندروید، ویندوز، macOS، iOS و iPadOS با یکدیگر سازگار کنند. گوگل هفته گذشته پشتیبانی کامل را از اندروید ارائه کرد.

بخونید:  بازی ترسناک Unreal 5 Finded Fotage آنقدر واقعی به نظر می رسد که کابوس خواهید دید