اکثر آمریکایی ها نام ChatGPT را شنیده اند، اما تنها تعداد کمی از آن استفاده کرده اند

با نگاهی به نژادها، اکثر آسیایی ها (77٪) در مورد ChatGPT می دانند، در حالی که 51٪ از سیاهپوستان آمریکایی اصلاً چیزی در مورد آن نمی دانند. مردان بیشتر از زنان درباره این سرویس می دانند، افراد زیر 30 سال کمتر از افراد بالای 30 سال درباره ChatGPT شنیده اند و افراد زیر 50 سال بیشتر از افراد بالای 50 سال آن را بسیار مفید می دانند.

نظرسنجی اخیر توسط مرکز تحقیقات پیو از 10000 آمریکایی در مورد ChatGPT پرسیده شد. جالب‌ترین آمار این است که از هر ده شرکت‌کننده، حدود شش نفر (58 درصد) گفتند که با برنامه OpenAI آشنا هستند، اما تنها 14 درصد یا کمی بیش از 1 در 10، تا به حال خودشان از ChatGPT استفاده کرده‌اند.

نتایج نظرسنجی نشان می‌دهد که حتی اگر بیشتر مردم نام ChatGPT را شنیده‌اند، اکثریت متوجه می‌شوند که آن چیزی را که نیاز دارند ارائه نمی‌کند – یا نمی‌دانند چگونه به آن دسترسی داشته باشند – اما احتمالاً با گذشت زمان این موضوع تغییر می‌کند، به خصوص که هوش مصنوعی مولد بیشتر در محل کار ادغام می شود.منبع

به طور کلی، 18٪ از بزرگسالان ایالات متحده که مورد بررسی قرار گرفتند گفتند که چیزهای زیادی در مورد ChatGPT شنیده اند، 39٪ گفتند که کمی شنیده اند و 42٪ گفتند که اصلاً چیزی نشنیده اند.

وقتی به درآمد خانوارها نگاه می کنیم همین تصویر است. بیش از نیمی از آنها (55٪) از خانواده های کم درآمد می گویند که چیزی در مورد ChatGPT نمی دانند، در حالی که 40٪ از خانواده های با درآمد متوسط ​​با آن آشنا نیستند. فقط 24 درصد از خانوارهای با درآمد بالا چیزی در مورد هوش مصنوعی نمی دانند.

بخونید:  Prey، Baldur's Gate II، Star Wars: The Force Unleashed و موارد دیگر را به صورت رایگان با Prime Gaming دریافت کنید

به طور خلاصه: میزان پوششی که ChatGPT دریافت می کند ممکن است نشان دهد که افراد زیادی با این سرویس تعامل دارند، اما یک نظرسنجی جدید نشان می دهد که این رقم کمتر از چیزی است که شما انتظار دارید. با وجود اینکه اکثر آمریکایی ها نام ChatGPT را شنیده اند، تنها تعداد کمی از آن استفاده کرده اند.

با تجزیه نتایج، این نظرسنجی نشان داد که کسانی که دارای تحصیلات رسمی و درآمد خانواده بالاتری هستند، احتمالاً نام ChatGPT را شنیده‌اند. تقریباً 80 درصد از کسانی که مدرک تحصیلات تکمیلی داشتند «خیلی» یا حداقل «کم» در مورد آن شنیده بودند، در حالی که این رقم برای کسانی که مدرک دانشگاهی داشتند 71 درصد بود. 59٪ از کسانی که مقداری تحصیلات دانشگاهی داشتند در مورد ChatGPT می دانستند و فقط 41٪ از کسانی که تحصیلات دبیرستانی یا کمتر داشتند با هوش مصنوعی مولد آشنا هستند.