اکثر بازی های بلیزارد، از جمله World of Warcraft، در چین به حالت تعلیق در می آیند

این توافقات با NetEase بود که باعث شد بلیزارد از سال 2008 بازی های خود را در سرزمین اصلی چین منتشر کند. اما این شرکت اعلام کرده است که آنها در 23 ژانویه 2023 منقضی می شوند و دو طرف نتوانسته اند به توافقی برای تمدید مجوز دست یابند. . بلیزارد گفت که نمی تواند مطابق با “اصول عملیاتی و تعهدات خود در قبال بازیکنان و کارمندان” به توافق برسد.

علیرغم محبوبیت بازی های ویدیویی/موبایل در چین، آنها با نظارت شدید دولت مواجه هستند. توقف در اعطای مجوز برای بازی‌هایی که بیش از 9 ماه طول کشید، تنها در آوریل به پایان رسید و چین قوانینی دارد که افراد زیر 18 سال را از بازی آنلاین بیش از سه ساعت در هفته منع می‌کند.منبع بلیزارد در بیانیه مطبوعاتی خود اعلام کرد که فروش بازی های خود را در چین در روزهای آینده به حالت تعلیق در می آورد و اکثر سرویس های بازی آنلاین در این کشور از 23 ژانویه به حالت تعلیق در می آیند. نام های World of Warcraft، Hearthstone، Warcraft III: Reforged، Overwatch، سری StarCraft، Diablo III و Heroes of the Storm که در چین بسیار محبوب هستند، به عنوان کسانی که تحت تاثیر قرار گرفته اند. با این حال، این شرکت اضافه کرد که نسخه‌های آتی World of Warcraft: Dragonflight، Hearthstone: March of the Lich King و فصل 2 Overwatch 2 اواخر امسال ادامه خواهند یافت.

بلومبرگ می نویسد که این فقط شرایط مالی نبود که معامله را به هم زد. همچنین مالکیت معنوی و کنترل داده‌های میلیون‌ها بازیکن در سرتاسر چین بود – که مورد اخیر با توجه به افزایش تنش‌ها بین ایالات متحده و چین، محل مناقشه است.

بخونید:  آمازون هشت فروشگاه دیگر آمازون گو را در آخرین تمرین کاهش هزینه می‌بندد

به طور خلاصه: پس از اینکه بلیزارد اعلام کرد قصد دارد برخی از بزرگترین عناوین خود در کشور را پس از عدم تمدید قراردادهای مجوز با شریک NetEase، به حالت تعلیق درآورد، به زودی به گیمرهای سرزمین اصلی چین ضربه دیگری وارد خواهد شد.

NetEase گفت که توسعه Diablo Immortal ادامه خواهد یافت زیرا توسط شرکت چینی Tencent توسعه داده شده است و تحت یک قرارداد مجوز جداگانه قرار دارد. این شرکت چینی اضافه کرد که این بازی ها درصد تک رقمی پایینی از کل درآمد و سود آن را نشان می دهد. چین در سال 2022 حداقل 3 درصد از درآمد خالص Activision را به خود اختصاص داده است.