اکنون می توانید با انتشار عمومی ChromeOS Flex، Mac یا رایانه شخصی قدیمی خود را به یک Chromebook تبدیل کنید

روز پنجشنبه، گوگل اعلام کرد که ChromeOS Flex را از «دسترسی اولیه» به «در دسترس بودن عمومی» منتقل کرده است. Flex یک فورک از سیستم عامل Chromebook است که با اکثر سخت افزارها سازگار است. گوگل تقریباً 400 دستگاه را تأیید کرده است که می توانند Flex را بدون مشکل اجرا کنند، از جمله مدل های مختلف اپل.

Riedl ادعا می کند که ChromeOS Flex پتانسیلی برای استفاده سازمانی نیز دارد. اخیراً، Nordic Choice Hotels قربانی یک حمله باج‌افزار شد و توانست با استفاده از Flex، عملکرد حداقل 2000 رایانه را در 48 ساعت بازگرداند.

کاری آنا فیسکویک، معاون فناوری Nordic Choice گفت: «استقرار آن بسیار آسان بود. “ما یک راهنمای یک صفحه ای به همراه یک ChromeOS Flex USB در اختیار کارمندان قرار دادیم و آنها توانستند 2000 کامپیوتر را در 48 ساعت در 200 هتل در 5 کشور تبدیل کنند. همه با کمترین کمک از IT.”

به طور خلاصه: کروم بوک برای همه نیست. عملکرد محدود آنها باعث می شود برای استفاده به عنوان درایورهای روزانه ایده آل نباشد. با این حال، برای کسانی که دارای یک لپ‌تاپ یا رایانه شخصی قدیمی بدون خدمات هستند، نسخه پایدار ChromeOS Flex Google ممکن است پاسخی برای بازگرداندن این سخت‌افزار حتی برای کاربران سازمانی باشد.

Riedl کاربران را تشویق می‌کند که آن را روی هر چیزی که حداقل شرایط را برآورده می‌کند، امتحان کنند، حتی اگر سیستم یکی از 400 دستگاهی نباشد که Google گواهینامه آن را دریافت کرده است. در حالی که Flex هنگام نصب به بهترین شکل اجرا می شود، کاربران می توانند آن را از درایو انگشت شست USB آزمایش کنند. اگر با مشکلی مواجه نشدند، هنگام نصب به صورت بومی با خیال راحت اجرا می شود.

بخونید:  Microsoft patent shows a 360-degree folding screen device
توجه داشته باشید که برخی از مؤلفه‌ها وجود دارد که ChromeOS Flex یا نمی‌تواند از عهده آنها برآید یا Google آن را با آن‌ها آزمایش نکرده است، از جمله خوانندگان اثر انگشت، درایورهای نوری، وب‌کم‌های مادون قرمز، رابط‌های اختصاصی، ورودی قلم و عملکرد Thunderbolt. همچنین ممکن است در برخی از عملکردها، حتی در مدل‌های تایید شده، مانند بلوتوث، صفحه‌های لمسی، چرخش صفحه، کلیدهای عملکرد، میان‌برهای صفحه‌کلید و کارت‌خوان‌های کارت SD، مشکلاتی ایجاد کند.منبع

توماس ریدل، مدیر محصولات، سازمانی و آموزش، گفت که توسعه دهندگان بیش از 600 مشکل گزارش شده را در طول دوره دسترسی اولیه که از 15 فوریه 2022 آغاز شد، حل کردند. اکنون به اندازه کافی برای عموم مردم پایدار است.

گوگل در ماه فوریه ChromeOS Flex را معرفی کرد و اشاره کرد که این سیستم عامل سبک وزن می تواند جان دوباره ای به سخت افزار قدیمی بدهد. این می تواند یک راه حل ایده آل برای استفاده مجدد از یک لپ تاپ قدیمی ویستا یا ویندوز 7 قدیمی باشد. Google پشتیبانی از Flex را تا سال 2028 در اکثر دستگاه‌های سازگار تضمین می‌کند و تنها تعداد انگشت شماری از آنها در سال 2022 یا 2023 به پایان می‌رسند.