اکنون می توانید Half-Life: Alyx را از ابتدا تا انتها بدون هدست VR بازی کنید

خوشبختانه Valve هرگز با بازیکنانی که IP های خود را اصلاح می کنند مشکلی نداشته است. با در نظر گرفتن این موضوع، گروه کوچکی از موددرها به نام «تیم توسعه GB_2» یا به اختصار فقط GB2، تصمیم گرفتند تا نسخه غیر VR Half-Life: Alyx را بسازند.

اگرچه Valve واضح است که قصد ندارد داستان Half-Life 2 را دوباره بررسی کند، اما سرانجام پس از 13 سال وقفه زمانی که Half-Life: Alyx را در سال 2020 منتشر کرد، دست کم طرفداران را به درد آورد. این بازی یک ورودی عالی در سری هایی است که مدت ها نادیده گرفته شده بود – تا زمانی که شما یک دستگاه VR توانمند دارید.

اگرچه این تنها مود غیر VR موجود نیست، اما به نظر می رسد یکی از ساده ترین ها برای پیاده سازی باشد. برخی دیگر می توانند برای رسیدن به محل کار به رانندگان متخصص و برخی از کمانچه ها نیاز داشته باشند. توسعه دهندگان ادعا می کنند که فقط باید پوشه های No VR mod را در محل نصب Half-Life: Alyx کپی و جایگذاری کنید. بله این همه است. ما فرصتی پیدا نکردیم که آن را امتحان کنیم، اما اگر دارید، نظر خود را در مورد آن در نظرات با ما در میان بگذارید. می توانید فایل ها را از Mod DB دانلود کنید.منبع

این واقعیت که Alyx بدون حالت غیر VR عرضه شد، خاری در چشم بسیاری از کسانی بود که این فرنچایز را دوست دارند اما تمایلی به بازی های VR ندارند. البته، پاسخ Valve به چنین شکایاتی، همان سکوتی بود که همیشه از آن روز های اپیزود 2 سال 2007 و پس از آن داشته است.

بخونید:  HP در حال آماده سازی به روز رسانی سیستم عامل برای رفع آسیب پذیری امنیتی مهم در چاپگرهای لیزری جت است

این پروژه که “Half-Life: Alyx No VR” نام دارد، طی دو سال گذشته در حال تولید بوده و در 28 مارس وارد دسترسی اولیه شد. برخی از ویژگی های کلیدی و چند فصل از داستان را از دست داده بود. با این حال، به‌روزرسانی GB2 که در آخر هفته عید پاک عرضه شد، بازی را از ابتدا تا انتها به حالت کاملاً قابل بازی رساند.

آخه ما نمیتونیم اذیت بشیم: در سال 2007، Valve Half-Life 2: Episode 2 را منتشر کرد. دومین اقدام از ماجراجویی اپیزودیک سه قسمتی اعلام شده با یک cliffhanger عظیم به پایان رسید که Valve هرگز آن را حل نکرد. بسیاری آن را یک سیلی برای طرفداران می دانستند که هنوز هم وقتی در انجمن ها ذکر می شود، احساسات تلخی را ایجاد می کند.

سایر ویژگی‌هایی که با به‌روزرسانی ارائه شده‌اند شامل دستکش‌های گرانشی کارآمد، سازنده‌ها و موارد دیگر است. این تیم همچنین 33 مورد از 42 دستاورد Steam را به دست آورد. می‌گوید که نه مورد آخر به دلیل راه‌حل‌هایی که برای کارکرد دستکش‌های گرانشی و سایر ویژگی‌ها باید از آن استفاده می‌کرد، خودداری کردند. از افزودن این چند دستاورد اخیر دست برنداشته است، اما به زمان بیشتری نیاز دارد تا بفهمد چگونه راه‌حل‌ها را دور بزند.