اکنون می توان ویندوز XP را به صورت آفلاین فعال کرد


خط پایین: با وجود اینکه مایکروسافت دیگر از سرورهای فعال سازی آنلاین خود استفاده نمی کند، اکنون می توان نصب جدیدی از ویندوز XP را فعال کرد. ویندوز XP مدت‌هاست که در گرد و غبار رها شده است، اما هنوز ماشین‌های زیادی وجود دارند که از سیستم عامل قدیمی استفاده می‌کنند که می‌توانند از این ابزار بهره ببرند.

ثبت به یک پست وبلاگ از اپلیکیشن‌های کوچک اشاره می‌کند که پیشرفت‌های نیمه اخیر در این زمینه را برجسته می‌کند. البته، مردم چندین دهه است که ویندوز XP را کرک می کنند، اما اکنون می توان این کار را با خیال راحت، ایمن و بدون نیاز به دخالت مایکروسافت انجام داد.

طبق یک پست Reddit در مورد این موضوع، این ابزار بر اساس تلاش مهندسی معکوس الگوریتم فعال‌سازی تلفن مایکروسافت است.

طبق آخرین داده های StatCounter، ویندوز XP تنها بر روی 0.35 درصد از رایانه های شخصی در سراسر جهان نصب شده است. شما می گویید که این به سختی در رادار اتفاق افتاده است، پس چرا این موضوع حتی مرتبط است؟

StatCounter و سایر سرویس های تحلیلی فقط سیستم هایی را اندازه گیری می کنند که به اینترنت متصل هستند و از سایت هایی با کد رهگیری نصب شده بازدید می کنند. حقیقت این است که سیستم‌های زیادی در طبیعت وجود دارند که به اینترنت متصل نیستند. اما چرا آنها همچنان از یک سیستم عامل قدیمی مانند ویندوز XP استفاده می کنند؟ از روی ناچاری.

هیچ کمبودی در سخت افزار و نرم افزار قدیمی وجود ندارد که فقط با سیستم عامل های قدیمی مانند XP سازگار باشد. من سال‌ها پیش یک بار برای یک سالن برنزه کردن کار فناوری اطلاعات انجام دادم و آنها از نرم‌افزار اختصاصی شرکتی به نام Helios برای کنترل تایمرهای تختخواب T-Max مبتنی بر سخت‌افزار استفاده کردند. نرم‌افزار و سخت‌افزار احتمالاً از آن زمان به بعد راه درازی را پیموده‌اند، اما در آن زمان، باید روی یک نسخه قدیمی‌تر ویندوز اجرا می‌شد.

بخونید:  دیسک Call of Duty: Modern Warfare II PS5 حاوی تنها 70 مگابایت داده است که به دانلود 150 گیگابایتی نیاز دارد.

در بسیاری از موارد، به‌روزرسانی این سیستم‌های حیاتی به سادگی امکان‌پذیر نیست، زیرا سخت‌افزار یا نرم‌افزار اختصاصی دیگر در حال توسعه نیستند. اگر خودتان را در این قایق می بینید و ویندوز XP تنها دست و پا زدن شماست، خوب است بدانید که راهی برای فعال کردن سیستم عامل بدون اتصال به اینترنت وجود دارد. مایکروسافت همچنین فعال‌سازی مبتنی بر تلفن را ارائه کرد، اما مشخص نیست که آیا این روش هنوز هم کاربردی است یا خیر.

جزئیات کامل در مورد آنچه برای فعال کردن XP نیاز دارید را می توانید در وبلاگ tinyapps پیدا کنید. همچنین این سوال پیش می آید که آیا مایکروسافت هرگز یک ابزار فعال سازی رسمی برای XP منتشر خواهد کرد؟منبع