اگر یکی از این 19 روتر ایسوس را دارید، فوراً سیستم عامل خود را به روز کنید

این وضعیت بر مدل‌های روتر زیر تأثیر می‌گذارد. هر پیوند زیر به دانلود سیستم عامل دستی مربوطه در سایت پشتیبانی ایسوس منجر می شود.

پس از دسترسی به رابط کاربری وب روتر، در صورت در دسترس بودن به‌روزرسانی میان‌افزار، یک اعلان در گوشه بالا سمت راست ظاهر می‌شود. برای دانلود و نصب پچ، روی دکمه «به روز رسانی سیستم عامل» کلیک کنید، فرآیندی که باید چند دقیقه طول بکشد.

دارندگان روترهای مختلف Asus RT، GT، ZenWifi و TUF باید در اسرع وقت به‌روزرسانی‌های میان‌افزار را بررسی کنند. این هفته، این شرکت یک وصله امنیتی را منتشر کرد که نه آسیب‌پذیری را برطرف می‌کند که به طور بالقوه می‌تواند منجر به انکار سرویس یا حملات اجرای کد از راه دور شود.

برای انجام به‌روزرسانی خودکار، رایانه را به روتر متصل کنید، سپس آدرس IP روتر را در نوار آدرس مرورگر وب وارد کنید تا به رابط کاربری وب دستگاه دسترسی پیدا کنید. می توانید آدرس IP را با استفاده از Asus Device Discovery Utility پیدا کنید.

تمام مسائل امنیتی دیگر به عنوان شدت بالا طبقه بندی می شوند. یکی از این نقص‌ها حملات انسان در وسط را تسهیل می‌کند و هکرها را قادر می‌سازد تا جلسات کاربر را ربوده کنند، در حالی که دیگری ممکن است هنگام ارسال درخواست شبکه توسط مهاجم، اطلاعات حساس را افشا کند. دو آسیب‌پذیری که اخیراً در این ماه کشف شد، می‌تواند یک کاربر غیرمجاز را قادر سازد تا سرویس را خاتمه دهد. علاوه بر این، این وصله حفاظت از اعتبار را افزایش می دهد و امنیت به روز رسانی های هوایی را تقویت می کند.

بخونید:  WinRAR's latest release fixes a dangerous RCE security vulnerability

PSA: ایسوس برای چندین آسیب‌پذیری امنیتی که تقریباً دوجین مدل روتر را تحت تأثیر قرار می‌دهند، اصلاحاتی منتشر کرده است. برخی از نقص‌های امنیتی بسیار مهم در نظر گرفته می‌شوند و حتی یکی از آنها به سال 2018 بازمی‌گردد. کاربران می‌توانند با وارد شدن به روترهای خود و اجرای ابزار به‌روزرسانی خودکار یا با نصب دستی به‌روزرسانی میان‌افزار از وب‌سایت پشتیبانی ایسوس، آخرین میان‌افزار را دانلود کنند.

از طرف دیگر، می توانید به صورت دستی سیستم عامل را به روز کنید. برای انجام این کار، سفت‌افزار مناسب را از سایت پشتیبانی ایسوس دانلود و از حالت فشرده خارج کنید، سپس روی دکمه «آپلود» که در کنار عبارت «به‌روزرسانی دستی میان‌افزار» در پایین صفحه ارتقای سیستم‌افزار وجود دارد، کلیک کنید. پس از باز شدن پنجره فایل، فایل سیستم عامل زیپ نشده را انتخاب کنید تا بروزرسانی آغاز شود.

یکی از مهم‌ترین نقص‌هایی که به آن پرداخته می‌شود، می‌تواند پس از ارسال یک درخواست HTTP اختصاصی توسط مهاجم، باعث تخریب حافظه شود. این به‌روزرسانی همچنین آسیب‌پذیری مهمی را که محققان امنیتی از سال 2018 ردیابی کرده‌اند، برطرف می‌کند، که به هکرها اجازه می‌دهد کد دلخواه را از طریق نوشتن خارج از محدوده اجرا کنند.

ایسوس توصیه می کند پس از اعمال پچ، روتر را به تنظیمات کارخانه بازنشانی کنید. صفحه پرسش‌های متداول شرکت حاوی دستورالعمل‌های بیشتر است.

اعتبار سرصفحه: Dong Knows Techمنبع