ایالات متحده از ائتلاف جهانی علیه “کتاب بازی” سرقت سایبری فناوری چین می خواهد

فیک پیشنهاد کرد که بسیاری از کشورهای دیگر نیز همین احساس را دارند و کشورها شروع به مشاهده پیامدهای امنیت ملی و اقتصادی ناشی از اتکا به شبکه‌های غیرقابل اعتماد کردند. او گفت: آنها به دنبال راهی برای خروج هستند. «احساس می‌کند که باد کمی جابه‌جا می‌شود».

چه اتفاقی افتاده؟ برای اولین بار نیست که یک مقام آمریکایی چین را به سرقت مالکیت معنوی برای کسب مزیت در فناوری‌های کلیدی مانند هوش مصنوعی و محاسبات ابری متهم می‌کند. ناتانیل فیک، سفیر کل فضای سایبری و سیاست دیجیتال، گفت که ایالات متحده و سایر کشورها باید ائتلافی برای جلوگیری از سرقت سایبری چین تشکیل دهند.

فیک افزود که سرقت مالکیت معنوی اصلی به چین اجازه داد تا ساخت نسل بعدی شبکه های بی سیم را آغاز کند و به هواوی و ZTE در سراسر جهان یارانه بدهد تا معاملاتی با شرایط رقابتی کمتر انجام دهند. او اقدامات چین را «کتاب بازی» نامید.

هشدار Ficks در حالی است که اتحادیه اروپا در نظر دارد تجهیزات Huawei و ZTE را از زیرساخت 5G خود منع کند. تنها یک سوم کشورهای اتحادیه اروپا هواوی را از شبکه‌های ارتباطی 5G خود منع کرده‌اند، علی‌رغم توصیه‌های کمیسیون اتحادیه اروپا برای الزامات صدور گواهینامه، تنوع بخشیدن به تامین‌کنندگان و عدم استفاده از شرکت‌های پرخطر برای بخش‌های حیاتی زیرساخت. کمیسیون هیچ گاه ممنوعیتی را برای هواوی یا زد تی ای اعمال نکرد، اما ممکن است یکی در راه باشد.منبع

او افزود: «خطرناک‌ترین اقدام، استفاده از این فناوری‌ها در شرایط کشنده است – بنابراین بیوتکنولوژی سلاح‌های خودمختار، تا حدی امنیت سایبری و کاربردهای هوش مصنوعی برای انجام کارهای واقعاً شرورانه با استفاده از نوعی مواد کشنده موجود».

بخونید:  متا سعی می کند دستگاه های پورتال را به عنوان مانیتور ثانویه احیا کند

راه‌حل فیک ایجاد ائتلافی از کشورهای همفکر، از جمله «کشورهای پوشش‌دهی در وسط» برای همکاری در زمینه فناوری برای جلوگیری از پیشرفت چین است. سفیر هرگز نگفت که آیا ایالات متحده درخواست رسمی برای ایجاد این گروه از دولت ها خواهد داشت یا خیر.

فیک گفت که چین دهه‌ها پیش پس از توجه به مزیت جهانی در مخابرات که شرکت‌های بزرگ به کشورهای دموکراتیک دادند، استراتژی عمدی سرقت IP و یارانه‌های دولتی را اجرا کرد. چین البته هر گونه تخلف را رد می کند.

فیک همچنین در طول سخنرانی خود در مورد خطرات هوش مصنوعی صحبت کرد و نسبت به خطرات کوتاه مدت اطلاعات نادرست و اطلاعات نادرست، به ویژه در مورد سیاست هشدار داد. او خاطرنشان کرد که دشواری در تشخیص اینکه چه محتوایی واقعی است و چه چیزی جعلی است، می‌تواند تأثیر زیادی در فصل مبارزات سیاسی آینده ایالات متحده داشته باشد.

او گفت: «اگر به چینی‌ها اجازه دهیم دوباره آن را اجرا کنند، آن‌ها آن را در محاسبات ابری اجرا می‌کنند، آن‌ها آن را با هوش مصنوعی اجرا می‌کنند، آن‌ها آن را در هر حوزه فناوری استراتژیک هسته‌ای اجرا می‌کنند». اکنون باید در مورد اینکه اجازه ندهیم چنین اتفاقی بیفتد، بسیار شفاف باشیم.»

فیک در جریان رویدادی که توسط اندیشکده موسسه هادسون (از طریق The Reg) برگزار شد، گفت: «فکر نمی‌کنم ما از این واقعیت که این فناوری‌ها در جایگاه ژئوپلیتیک ما نقش اساسی داشته باشند، قدردانی کرده‌ایم یا به آن عمل نکرده‌ایم».

بخونید:  کره جنوبی از اپل و گوگل در مورد قانون جدید پرداخت درون برنامه ای تحقیق می کند