ایالات متحده و اتحادیه اروپا روی مدل‌های هوش مصنوعی با هم کار خواهند کرد

شراکت هوش مصنوعی ایالات متحده و اتحادیه اروپا باید در توافق با پادمان‌های سختگیرانه‌تر حریم خصوصی اروپا کار کند، زیرا دو طرف اقیانوس اطلس به لطف پیش‌نویس اخیراً تأیید شده چارچوب حریم خصوصی داده‌ها شروع به جستجوی یک زمینه مشترک کرده‌اند. قانون جدید جریان های داده های فراآتلانتیک ایمن و مبتنی بر حریم خصوصی را تنظیم می کند.منبع

چیزی که باید منتظرش بود: جدیدترین پیشرفت‌ها در مدل‌های هوش مصنوعی برای ایجاد «آثار هنری» مشکوک و یافتن الگوهای قابل درک در اقیانوسی از تکه‌های متن مورد سوء استفاده قرار گرفته‌اند. در حال حاضر، دو موسسه بزرگ در جهان غرب در تلاش هستند تا از فناوری هوش مصنوعی برای بهبود جامعه به عنوان یک کل استفاده کنند.

دولت ایالات متحده و کمیسیون اروپا (شاخه اجرایی اتحادیه اروپا) روی ساخت مدل‌های هوش مصنوعی جدید، با استفاده از الگوریتم‌های ML فوق‌الذکر برای تسریع فرآیند تصمیم‌گیری با اتخاذ یک رویکرد منطقی مبتنی بر داده، کار خواهند کرد.

همانطور که رویترز گزارش داد، توافق‌های قبلی هوش مصنوعی بین ایالات متحده و اتحادیه اروپا محدود به موضوعات واحد و حوزه‌های خاصی مانند حریم خصوصی بود. در مقابل، هدف این همکاری جدید استفاده از هوش مصنوعی برای بهبود کشاورزی، مراقبت های بهداشتی، واکنش اضطراری، پیش بینی آب و هوا، مدیریت توزیع انرژی و سایر صنایع مهم است.

دو دولت غربی خواهان دسترسی بیشتر به مدل‌های هوش مصنوعی دقیق‌تر و مبتنی بر داده‌ها هستند که کارایی و ایمنی را برای واکنش اضطراری، مدیریت شبکه برق و «مزایای دیگر» به ارمغان می‌آورند. در رابطه با شبکه برق، این مقام آمریکایی تاکید می کند که چگونه کشور در حال حاضر نقاط داده در مورد مصرف انرژی، تولید و تعادل بار را در شرایط آب و هوایی شدید جمع آوری می کند.

بخونید:  مطالعه نشان می دهد که یوتیوب ویدیوهای اسلحه را به گیمرهای جوان توصیه می کند

به گفته این مقام، بسیاری از کشورهای اروپایی همین کار را انجام می دهند و به لطف مشارکت جدید، هر دو مجموعه داده برای ایجاد یک مدل هوش مصنوعی مشترک برای دستیابی به نتایج بهتر برای واکنش اضطراری، اپراتورهای شبکه و سایرین استفاده می شود.

به گفته یکی از اعضای ارشد دولت ایالات متحده، «جادو» این رویکرد جدید در این واقعیت است که مدل‌های جدید داده‌ها را «در جایی که هستند» رها می‌کنند. داده های مستقر در ایالات متحده در مراکز داده ایالات متحده باقی خواهند ماند، در حالی که داده های اتحادیه اروپا همچنان در سرورهای قاره کهن باقی خواهند ماند. این مقام ارشد اظهار داشت که به لطف هوش مصنوعی، اتحادیه اروپا و ایالات متحده می توانند یک مدل مشترک بسازند که قادر به گفتگو با داده های اروپایی و ایالات متحده باشد “زیرا هر چه داده ها بیشتر و داده های متنوع تر باشد، مدل بهتر است.”

در حالی که سازمان‌های خصوصی در حال کسب درآمد از مدل‌های یادگیری ماشینی (ML) هستند تا تصاویر بی‌شماری را بجوند و نتیجه را به مشتریان خود بفروشند، ایالات متحده و اتحادیه اروپا چیز متفاوتی در ذهن دارند. واشنگتن و بروکسل به تازگی توافق جدیدی را برای کار با یکدیگر بر روی مدل‌های مشترک هوش مصنوعی، با استفاده از الگوریتم‌های ML در طیف گسترده‌ای از زمینه‌ها اعلام کرده‌اند.