ایسوس و MSI شروع به ارائه دسکتاپ با پردازنده گرافیکی Intel Arc A380 و A310 کردند

ایسوس وب سایت ایالات متحده خود را با گزینه پیکربندی تعدادی از سیستم های دسکتاپ خود با پردازنده گرافیکی Arc Alchemist A380 به روز کرده است. یکی از آن‌ها، ROG Strix GT15 G15 با نام فجیع را کمی سخاوتمندانه به بازار عرضه می‌کند: A380 را «رقابت ورزش‌های الکترونیکی» می‌خواند، که به سختی قادر است، و به‌طور غیرقابل توضیحی A380 را بالاتر از Nvidia RTX 3080 و سایر پردازنده‌های گرافیکی در آن قرار می‌دهد. اینفوگرافیک

دلیل ممکن است این باشد که اینتل با درایورها دست و پنجه نرم می کند. مدیر عامل اینتل، پت گلسینگر، هفته گذشته اعتراف کرد که این شرکت تلاش کرد و نتوانست به سرعت درایورهای GPU یکپارچه خود را به درایورهای GPU مجزا تبدیل کند و باعث تاخیر شد. با این حال، بهتر از راه اندازی یک محصول باگ و ناتمام است.

منبع

در متن: از زمانی که اینتل Arc A380 را در ماه ژوئن در چین عرضه کرد، بازار بین المللی مشتاقانه منتظر عرضه آن در جاهای دیگر بود. اکنون، محرک بازاریابی اینتل به اوج خود رسیده است و یکپارچه‌کننده‌های سیستم مانند Asus و MSI در حال آماده‌سازی برای انتشار آن هستند.

MSI همچنین فهرست Arc A380 را با یک ماشین اداری مناسب شروع کرده است. افشاگر با تجربه. سیستم MSI را همچنین می‌توان با Arc Alchemist A310 پیکربندی کرد که دارای 4 گیگابایت GDDR6 و قیمت تقریباً 100 دلار است، و همچنین GTX 1650 و GT 1030 (DDR4) قدرتمند.

بخونید:  Intuitive Machines' Nova-C lander is almost ready to fly to the Moon's south pole

به نظر می رسد اینتل شروع به تحویل پردازنده های گرافیکی خود به یکپارچه سازهای سیستم یا حداقل برخی از مدل ها کرده است. اینتل از صحبت در مورد اولین پردازنده‌های گرافیکی Arc خود طفره نمی‌رود و عرضه آن‌ها قریب‌الوقوع است، اما هنوز تاریخ قطعی در مورد آن وجود ندارد.

بر اساس آنچه در مورد آن آموخته ایم، A380 یک GPU سطح پایه است. 6 گیگابایت GDDR6 خوب دارد، اما قدرت زیادی در زیر کاپوت ندارد. برخی بررسی‌های اولیه از چین نشان می‌دهند که عملکرد آن کمی بهتر از Nvidia GTX 1650 و AMD RX 6500 XT است. پیش بینی می شود که قیمت آن بین 130 تا 150 دلار در زمان ورود به ایالات متحده باشد که کمی کمتر از رقبا خواهد بود.

سیستم دوم برج ExpertCenter D7 با تمرکز بر تجارت است. ایسوس آن را به‌عنوان یک ماشین ویرایش و رندر ویدیو معرفی می‌کند، به لطف قدرت رمزگذاری AV1 با شتاب سخت‌افزاری A380. باز هم، کمی سخاوتمندانه به نظر می رسد – اما چه کسی می داند، شاید A380 با رمزگذاری خود رکوردها را بشکند.