ایسوس RTX 4080 Noctua OC Edition فوق العاده بی صدا را با قیمت 1650 دلار عرضه می کند.


به طور خلاصه: ایسوس بار دیگر با متخصصان خنک کننده در Noctua در یک پروژه کارت گرافیک جدید همکاری کرده است. GeForce RTX 4080 Noctua OC Edition دارای یک جفت فن Noctua NF-A12x25 است که هوا را روی یک هیت سینک بزرگ حرکت می دهد. هر فن 120 میلی‌متری PWM دارای پروانه‌ای است که با استفاده از پلیمر کریستال مایع (LCP) Noctua’s Sterrox برای ضریب انبساط حرارتی پایین ساخته شده است که به تیغه‌های فن اجازه می‌دهد فقط 0.5 میلی‌متر از قاب فاصله داشته باشند.

فن ها علاوه بر این از هاب و محور موتور تقویت شده با فلز برای دقت بیشتر استفاده می کنند. به گفته این دو، کارت جدید نویز کمتری نسبت به هر کارت گرافیکی با هوا خنک در کلاس خود تولید می کند.

فن‌های Noctua هوا را در یک هیت سینک عظیم با هشت لوله گرما می‌فرستند که با هم ترکیب می‌شوند تا یک طراحی مستغلات را مصرف کنند. ابعاد کارت جدید ایسوس 310 x 144.8 x 87.5 mm (12.2 x 5.7 x 3.45 اینچ) است و 4.3 اسلات فضا را اشغال می کند.

این کارت دارای 9728 هسته CUDA و 16 گیگابایت حافظه GDDR6X است. در حالت OC با سرعت کلاک 2625 مگاهرتز کار می کند. یک کانکتور برق 16 پین در بالای کارت قرار دارد و ایسوس توصیه می کند آن را با حداقل منبع تغذیه 750 وات جفت کنید.

راه حل خنک کننده چیزی است که این کارت را برای زیرمجموعه ای از خریداران جذاب می کند. طبق گفته‌های ایسوس، این کارت تنها 27 دسی بل در بار کامل تولید می‌کند و کنترلر فن یکپارچه فن‌ها را به طور کامل خاموش می‌کند که دمای GPU به زیر 50 درجه سانتیگراد برسد. حتی یک سوئیچ داخلی برای انتخاب بین دو پروفایل خنک‌کننده وجود دارد: حالت Q منحنی فن ملایم‌تری را برای کاهش نویز فعال می‌کند در حالی که گفته می‌شود حالت P درجه حرارت پایین‌تر را در اولویت قرار می‌دهد.

بخونید:  به‌روزرسانی میان‌افزار HP که چاپگرهای آجری را نشان می‌دهد هنوز هیچ راه‌حلی ندارد

ایسوس و نوکتوا قبلاً روی کارت RTX 3070 همکاری داشتند که در دو نسخه استاندارد و اورکلاک ارائه شده بود.

Asus GeForce RTX 4080 Noctua OC Edition با قیمت 1649.99 دلار بیش از 1649.99 دلار در وب سایت ایسوس قیمت گذاری شده است، اما در لیست موجود نیست. این کارت همچنین در خرده‌فروشی‌های منتخب از جمله Amazon، Newegg و Canada Computers در دسترس خواهد بود، اما تا زمان نوشتن این مقاله به موجودی اضافه نشده است.منبع