ایلان ماسک، مدیرعامل توییتر می‌گوید تیک‌های تایید شده دوباره در حال بازگشت هستند


خط پایین: ایلان ماسک اوایل صبح امروز آخرین نسخه از سیستم راستی‌آزمایی توییتر را اعلام کرد. این سیستم جدید به طور آزمایشی برنامه ریزی شده است تا جمعه آینده راه اندازی شود و بسته به نوع حساب و کاربر تأیید شده، چک های تأیید طلایی، خاکستری و آبی را ارائه می دهد. ماسک همچنین گفت که همه حساب‌ها قبل از فعال شدن چک به صورت دستی تأیید می‌شوند.

بررسی تأیید صحت توییتر یک رقص پیچیده است که دنبال کردن آن سخت‌تر و سخت‌تر می‌شود. آنجا بود و بعد از بین رفت. سپس با قیمتی برگشت، اما فقط برای یک روز. سپس یک علامت خاکستری ظاهر شد، اما قبل از اینکه متوجه شوید، آن نیز از بین رفته بود. سپس دوباره ظاهر شد. هنوز گم شدی؟ من هم همینطور. اما نگران نباشید، ممکن است شفاف سازی در راه باشد. یا نه.

در یک صبح زود توییتایلان ماسک اعلام کرد که فرآیند تأیید مجدد پلتفرم رسانه اجتماعی می تواند از جمعه آینده آغاز شود. با این حال، این بار شامل رنگ‌های بیشتری می‌شود تا نشان دهد چه نوع کاربری واقعاً تأیید شده است.

استفاده از چک های تایید رنگی مفهوم جدیدی نیست. مشک به استفاده از آنها در الف اشاره کرد توییت قبلی جایی که او خاطرنشان کرد توییتر بلو تا زمانی که اعتماد بیشتری به توانایی پلتفرم برای جلوگیری از جعل هویت حساب‌های جعل هویت نداشته باشد، کنار گذاشته می‌شود. حساب‌های جعلی در اوایل نوامبر پس از استفاده از چندین حساب تأیید شده برای تمسخر تلاش‌های ماسک برای استقرار مجدد سیستم تأیید و پاکسازی پلتفرم، سرفصل خبرها شدند.

توییت امروز صبح اولین جزئیات ارائه شده در مورد سیستم تأیید رنگی اصلاح شده است. ماسک با یک توییت دیگر کمتر از یک ساعت بعد، توضیح بیشتر درباره نقش چک آبی و توانایی بالقوه برای گنجاندن وابستگی های سازمانی تأیید شده. طبق توییت بعدی، ماسک هفته آینده توضیح بیشتری درباره سیستم جدید ارائه خواهد کرد.

تصاحب ماسک، تغییرات و برنامه‌هایی برای دریافت هزینه برای تایید از همان ابتدا با آغوش باز مواجه شده است.

این پلتفرم شاهد یک جریان ثابت از خروج کاربران برای سایر پلتفرم‌هایی است که ویژگی‌ها و نوآوری‌های بیشتری را ارائه می‌کنند، مانند Discord یا Mastodon. دیگران این پلتفرم را صرفاً به این دلیل رها کرده اند که با ماسک، شیوه های او یا هدایت او برای رسانه های اجتماعی موافق نیستند. هیچ راهی برای پیش بینی نحوه دریافت تغییرات ماسک توسط پایگاه کاربران توییتر وجود ندارد. تنها چیزی که در حال حاضر می دانیم این است که پرنده آبی بدون توجه به آنچه در آینده اتفاق می افتد، احتمالاً در معرض پرواز پر دست انداز است.

منبع