ایلان ماسک تعداد بیشتری از کارکنان توییتر را اخراج می کند و هفته آینده حساب های تعلیق شده را بازگرداند


چه اتفاقی افتاده؟ چند روز پس از اینکه ایلان ماسک به کارکنان توییتر گفت که دیگر برنامه‌ریزی شده اخراج نشده‌اند، یک روز قبل از روز شکرگزاری حدود 50 مهندس را بدون اطلاع قبلی اخراج کرد. مالک این شرکت همچنین اعلام کرده است که «عفو عمومی» برای حساب‌های ممنوعه از هفته آینده اجرایی خواهد شد.

ماسک روز دوشنبه در طی یک جلسه همه جانبه در توییتر گفت که هیچ اخراج دیگری در این شرکت “برنامه ریزی” نشده است. مدیرعامل قبلاً تعداد کارکنان خود را از 7500 نفر به حدود 2300 کاهش داده است. بسیاری از این موارد ناشی از حذف اولیه او بود که باعث شد نیمی از کارکنان خود را ترک کنند، اگرچه بسیاری از آنها پس از انتخاب عضوی از “هردکور” توییتر یا ترک با حقوق سه ماهه پایان کار، آنجا را ترک کردند.

اما در روز چهارشنبه اخراج‌های بیشتری رخ داد که طبق گزارش‌ها نتیجه برنامه بازنگری کد جدید این شرکت است که در آن مهندسان موظف هستند هر هفته نمونه‌هایی از کار خود را ارسال کنند. الکس هیث از The Verge در توییتی اعلام کرد که آنها را رها کرده اند زیرا “کد آنها رضایت بخش نیست”.

به برخی از بازماندگان اخطار داده شد که می توانند به سایرین که شغل خود را از دست داده اند بپیوندند. “توجه داشته باشید که برآورده نکردن انتظارات می تواند منجر به خاتمه کار شما شود […] لطفا از این فرصت برای بازگرداندن اعتماد به نفس ما و نشان دادن مشارکت خود در تیم و شرکت استفاده کنید.”

به مهندسان اخراج شده در صورت امضای قرارداد جدایی و چشم پوشی از هرگونه ادعایی علیه توییتر، چهار هفته دستمزد پیشنهاد شد. Engadget می نویسد که یکی از مهندسانی که رها کرد، ایکوهیرو ایهارا بود که در سال 2017 محدودیت کاراکترهای توییت را دو برابر کرد و به 280 رساند.

علاوه بر اخراج ها، ماسک در یک نظرسنجی توئیتر پرسید که آیا توییتر باید یک عفو عمومی برای حساب های تعلیق شده ارائه دهد یا خیر. تنها قوانین او این بود که آنها نباید قانون را زیر پا بگذارند یا درگیر هرزنامه های فاحش نباشند. بیش از سه میلیون نفر شرکت کردند که 72.4٪ رای مثبت دادند.

ماسک پاسخ داد که این عفو ​​هفته آینده آغاز خواهد شد. او همان عبارت «Vox Populi، Vox Dei» را اضافه کرد که به لاتین «صدای مردم صدای خداست» که پس از رأی دادن پیروانش به بازگرداندن حساب دونالد ترامپ در آخر هفته گذشته استفاده کرد.

ماسک قبلاً گفته بود که شورایی متنوع برای کمک به میانه‌روی توییتر ایجاد خواهد کرد، اما بعداً ادعا کرد که «گروه‌های فعال سیاسی/اجتماعی» یک «معامله» را شکستند، اگرچه بسیاری از مردم این موضوع را رد کردند.

بعید است که بازگرداندن کسانی که از توییتر منع شده‌اند، خیال تبلیغ‌کنندگانی را راحت کند، زیرا تعدادی از آنها قبلاً تبلیغات این پلتفرم را به دلیل ترس از بدتر شدن شهرت سمی آن در زمان ماسک به حالت تعلیق درآورده‌اند. اما پس از آن مالک آن مدام گفته است که می‌خواهد بیشتر به منابع درآمدی مانند توییتر آبی جدید ۸ دلاری در ماه تکیه کند تا تبلیغات. امیدواریم برای ماسک و کارکنان توییتر که مانده اند، این هشدار درباره ورشکستگی احتمالی به یک سناریوی واقعی تبدیل نشود.

منبع