ایلان ماسک دیگر ثروتمندترین فرد جهان نیست


چه اتفاقی افتاده؟ از ایلان ماسک اغلب به عنوان ثروتمندترین فرد جهان یاد می شود، اما همه قبول ندارند که او در حال حاضر این عنوان را دارد. بر اساس گزارش فوربس، رئیس توییتر توسط برنارد آرنو که اکنون با 187.5 میلیارد دلار ثروت در رتبه اول قرار دارد، در فهرست ثروتمندان پیشی گرفته است.

بیشتر ثروت ماسک به سهام تسلا او گره خورده است. اگرچه غول خودروهای برقی طی دو سال گذشته بیش از 1000 درصد افزایش قیمت سهام خود را تجربه کرده است، اما در بیشتر سال 2022 در مسیر نزولی قرار داشته است – این میزان در سال جاری 50٪ کاهش یافته است – بخشی از آن به دلیل طولانی شدن و منحرف کردن خرید 44 میلیارد دلاری ماسک است. از توییتر

مت مالی، استراتژیست ارشد بازار میلر تاباک به فوربس گفت: «مشکل بزرگ این است که بسیاری از سرمایه‌گذاران اعتماد خود را به تسلا از دست داده‌اند، زیرا ماسک مجبور است توجه خود را روی توییتر متمرکز کند.

قیمت تسلا در روز دوشنبه 6.3 درصد دیگر کاهش یافت و حدود 7.4 میلیارد دلار از ثروت ماسک پاک شد. این مدیرعامل اکنون 181.3 میلیارد دلار ثروت دارد که او را پایین تر از برنارد آرنو شماره یک جدید قرار می دهد. رئیس شرکت لوکس فرانسوی LVMH دارای 187.5 میلیارد دلار ثروت است.

آرنو و ماسک چند هفته ای است که جای خود را در لیست میلیاردرهای فوربس با هم عوض کرده اند. این مرد فرانسوی تنها برای مدت کوتاهی توانسته بود قبل از اینکه ماسک رتبه اول را به دست آورد، در جایگاه اول باقی بماند، اما اختلاف فعلی 6 میلیارد دلاری بین این دو مرد یک شکاف بزرگ است، بنابراین اگر سهام تسلا افزایش پیدا نکند، ماسک ممکن است مجبور به پذیرش شود. عنوان دومین فرد ثروتمند جهان برای مدتی.

نکته مهم در اینجا این است که این فهرست توسط فوربس با استفاده از روش خاص خود برای تعیین کل ثروت یک فرد جمع آوری شده است. شاخص میلیاردر بلومبرگ که از روشی متفاوت برای اندازه گیری ثروت استفاده می کند، به کاهش 7 میلیارد دلاری ماسک در این هفته اشاره می کند، اما همچنان او را با 168 میلیارد دلار در رتبه اول قرار داده است. آرنو با 167 میلیارد دلار از گردن هموطنان میلیاردر خود نفس می کشد، بنابراین موقعیت ها به زودی در فهرست بلومبرگ نیز تغییر می کند.

بر کسی پوشیده نیست که ماسک در حال حاضر با یک توییتر دست و پنجه نرم می کند، از شکایت های مطرح شده توسط کارمندان سابق گرفته تا هشدارهای اتحادیه اروپا در مورد عدم اعتدال پلت فرم برای کمک به ولادیمیر پوتین.منبع