ایلان ماسک سرانجام کنترل توییتر را به دست می گیرد، مدیرعامل و سایر مدیران اجرایی را برکنار می کند

ماسک پس از تصاحب رسمی خود، ساعاتی پیش در توییتی نوشت: «پرنده آزاد است». او همچنین بیوگرافی خود را به “chief twit” تغییر داد.

منبع

پرنده آزاد می شود

— ایلان ماسک (@elonmusk) 28 اکتبر 2022

مدیر مالی ند سگال، رئیس بخش حقوقی، سیاست‌گذاری و اعتماد توییتر، ویجایا گاد، و مشاور عمومی شان ادجت، که به مدت یک دهه در این شرکت بوده است، یکی دیگر از افراد حاضر در این شرکت بود.

هر دو طرف به نظر می‌رسیدند که بر سر این موضوع به دادگاه مراجعه کنند، اما ماسک عقب نشینی کرد و با خرید به قیمت اصلی موافقت کرد. گمان می رود که او این راه را انتخاب کرده است زیرا میلیاردر شانس کمی برای برنده شدن در یک پرونده دادگاه داشته است، اگرچه او ادعا می کند که توییتر را برای “کوشش برای کمک به بشریت” می خرد.

ماسک دیروز با حمل یک سینک (“بگذارید آن غرق شود!”) از مقر توییتر در سانفرانسیسکو بازدید کرد. زمانی که در آنجا بود، به کارکنان اطمینان داد که قصد اخراج 75 درصد از کارمندان را ندارد، چیزی که طبق گزارش‌ها به سرمایه‌گذاران گفته بود بخشی از برنامه او برای سودآوری بیشتر توییتر است. او روز پنجشنبه، درست یک روز قبل از مهلت تعیین شده توسط دادگاه، رسماً مسئولیت را بر عهده گرفت، که اگر این مهلت رعایت نمی شد، هر دو طرف در نوامبر به دادگاه می رفتند.

ورود به توییتر مقر – اجازه دهید که غرق در! pic.twitter.com/D68z4K2wq7

بخونید:  آمازون در حال پایان دادن به بخش سلامت Halo خود و صدور بازپرداخت است

— ایلان ماسک (@elonmusk) 26 اکتبر 2022

در اواسط آوریل بود که ماسک پیشنهاد اولیه خود را برای خرید توییتر به مبلغ 44 میلیارد دلار ارائه کرد. او سپس به دلیل ادعاهایی مبنی بر اینکه تعداد حساب‌های جعلی/هرزنامه در سایت بیشتر از آنچه شرکت ادعا می‌کند، از این معامله کناره‌گیری کرد.

او ممکن است سه چهارم کارگران خود را اخراج نکند، اما مدیر عامل تسلا به چندین مدیر راه را نشان داده است. مهم ترین تلفات، پاراگ آگراوال، مدیر اجرایی است. این دو در طول تصاحب روشن/خاموش با هم درگیر شدند و ماسک آگراوال را به یک بحث عمومی در مورد موضوع حساب جعلی به چالش کشید.

ماسک قبلاً مدعی شده بود که می‌خواهد با کاهش اعتدال، توییتر را به سنگر آزادی بیان تبدیل کند، ادعایی که بیل گیتس را نگران کرد، اما او به تبلیغ‌کنندگان اطمینان داده است که به یک «جهنمی رایگان برای همه» تبدیل نخواهد شد، جایی که بدون آن می‌توان هر چیزی گفت. عواقب.” ماسک قبلاً قول داده بود که ممنوعیت دائمی توییتر درباره دونالد ترامپ را لغو کند.