ایلان ماسک مهندس توییتر را به دلیل دعوای عمومی با او اخراج کرد


چه اتفاقی افتاده؟ ایلان ماسک دیروز با اخراج یکی از مهندسان این شرکت که مرتکب این اشتباه شد و با رئیسش در علنی مشاجره کرد، به جنایت خود در توییتر ادامه داد. این کارمند سابق که شش سال در توییتر برای اندروید کار می کرد، اظهارات ماسک را به اشتباه خواند. پس از چند ساعت رفت و برگشت بین این دو، ماسک توییتی را منتشر کرد که اکنون حذف شده است که روی آن نوشته شده بود: «او اخراج شده است».

این حادثه روز یکشنبه زمانی آغاز شد که ماسک در توییتر عذرخواهی کرد که توییتر در بسیاری از کشورها بسیار کند است. مدیر عامل این موضوع را به دلیل انجام بیش از 1000 تماس رویه از راه دور (RPC) “بچکی ضعیف” برای بارگیری جدول زمانی خانه مقصر دانست.

یکی از پاسخ‌ها به توییت ماسک از سوی اریک فروهوفر، کارمند توییتر که بر روی نسخه اندروید این برنامه کار می‌کند، دریافت کرد. او نوشت: “من حدود 6 سال در توییتر برای اندروید کار کرده ام و می توانم بگویم که این اشتباه است.”

Frohnhoefer گفت که توییتر هیچ RPC ایجاد نمی کند، و اضافه کرد که در عوض حدود 20 درخواست پس زمینه هنگام راه اندازی برنامه ارسال می کند. ماسک پاسخ داد: «این واقعیت که شما متوجه نمی‌شوید که وقتی شخصی از برنامه توییتر استفاده می‌کند تا 1200 «سرویس میکرو» فراخوانی می‌شود، عالی نیست.

فرونهوفر که ظاهراً نمی‌خواهد عقب‌نشینی کند، گفت که تعداد ایجاد جدول زمانی خانه نزدیک‌تر به 200 تا 1200 است.

این جفت در طول چند ساعت به تعامل با یکدیگر ادامه دادند، در این مدت به نظر می رسید ماسک عصبانی تر شده است. توییتر در اندروید بسیار کند است. برای رفع آن چه کرده اید؟ او از فرونهوفر پرسید.

زمانی که توسعه‌دهنده توییت کرد که ماسک باید به صورت خصوصی سوالاتی در مورد عملکرد کند توییتر می‌پرسید، یکی از مفسران در این تاپیک نوشت که ماسک احتمالاً نمی‌خواهد فروهوفر در تیمش باشد. ثروتمندترین مرد جهان نوشت: «او اخراج شده است» که فروهوفر با یک ایموجی سلام پاسخ داد.

فروهوفر که هشت سال با توییتر کار کرده بود، به فوربس گفت که حدود پنج ساعت طول کشید تا توییتر او را از لپ‌تاپ تولیدی شرکتش قفل کرد. او به نشریه گفت که هیچ ارتباط رسمی از شرکت در مورد اخراج خود دریافت نکرده است. فرونهوفر گفت: “همه آنها یک مشت ترسو هستند.”

فرونهوفر توضیح داد: «دیگر هیچکس به هیچکس در شرکت اعتماد ندارد. “چگونه می توانید کار کنید؟ کارمندان به مدیریت جدید اعتماد ندارند. مدیریت به کارمندان اعتماد ندارد. فکر می کنید چگونه قرار است کاری را انجام دهید؟ به همین دلیل است که تولید متوقف می شود – شما نمی توانید کدها را ادغام کنید. نمی‌توان بدون اجازه VP چیزها را روشن کرد.”

برخی افراد از فروهوفر انتقاد کرده اند که اشتباه آشکار ماسک را به شکلی کاملاً علنی فراخوانی کرده و هشدار داده اند که او احتمالاً صدمات جبران ناپذیری به حرفه خود وارد کرده است. اما به نظر می رسد که قبلاً به او شغل دیگری در Reddit پیشنهاد شده است.

کارمند دیگری به نام ساشا سولومون که در بیوگرافی او به عنوان مهندس نرم‌افزار ارشد/کارمند فناوری در توییتر ذکر شده است، پست اصلی ماسک را بازنشر کرد و نوشت: «شما فقط تقریباً تمام زیرساخت‌ها را تعلیق نکردید و سپس در مورد نحوه انجام دسته‌بندی‌ها اظهارنظری گستاخانه نکردید. آیا حتی زحمت یادگیری نحوه کارکرد graphql را هم به خود دادید؟» روز دوشنبه، سلیمان در توییتی نوشت که او را به دلیل ارسال پست از کار اخراج کردند. به نظر می رسد که ماسک هرگز مستقیماً به توییت های او پاسخ نداده است.

چندین نفر دیگر خارج از صفوف توییتر نیز بیانیه ماسک را زیر سوال برده اند، اگرچه به نظر می رسد که او به آن پایبند است. اما شاید او اکنون که در مقر توییتر می‌خوابد تا زمانی که شرکت «تعیب‌یافته» شود، درباره سیستم‌های این پلتفرم اطلاعات بیشتری کسب کند.

ماسک اخیراً یک دعوای آنلاین دیگر را آغاز کرده است، این یکی با سناتور اد مارکی از ماساچوست. این سیاستمدار به میلیاردر گفت که شرکت هایش را اصلاح کند یا «کنگره اراده خواهد کرد».

این جمع بندی از همه اتفاقات هفته گذشته در توییتر را بررسی کنید، از هشدارهای ورشکستگی گرفته تا تبدیل پلت فرم به یک پردازشگر پرداخت.

منبع