ایلان ماسک می گوید اسپیس ایکس نمی تواند به طور نامحدود استارلینک در اوکراین را تامین مالی کند، از پنتاگون می خواهد که صورت حساب را پرداخت کند

ماسک در پاسخ به توئیتی دیگر درباره میزان هزینه‌ای که اسپیس ایکس برای نگهداری استارلینک در اوکراین هزینه می‌کند، نوشت: «علاوه بر پایانه‌ها، ما باید ماهواره‌ها و ایستگاه‌های زمینی را ایجاد، راه‌اندازی، نگهداری و تکمیل کنیم و برای دسترسی به اینترنت از طریق دروازه‌ها به مخابرات پرداخت کنیم. همچنین باید در برابر حملات سایبری و پارازیت‌هایی که سخت‌تر می‌شوند، دفاع می‌کردم. سوزاندن به 20 میلیون دلار در ماه نزدیک می‌شود.”

ما فقط به توصیه او عمل می کنیم 🤷‍♂️

— ایلان ماسک (@elonmusk) 14 اکتبر 2022

سی ان ان می نویسد که در اسناد اسپیس ایکس که به پنتاگون تحویل داده شده است، درخواستی از ژنرال فرمانده ارتش اوکراین، ژنرال والری زالوژنی، برای تقریبا 8000 پایانه دیگر برای ماسک ارسال شده است.

ماسک همچنین ادعای نامه را تکرار کرد که اسپیس ایکس نمی‌تواند سیستم موجود را تامین مالی کند و در عین حال پایانه‌های بیشتری را در اختیار اوکراین قرار می‌دهد که مصرف داده 100 برابر بیشتر از خانواده‌های معمولی است.

به نظر می رسد ماسک امروز در چند پست صحت این گزارش را تایید کرده است. او در پاسخ به توییتی که فهرستی از بزرگترین پیمانکاران دفاعی ایالات متحده را نشان می‌داد، نوشت: «عجیب است که هیچ چیز درباره رقبای ما در پرتاب و ارتباطات فضایی، لاکهید و بوئینگ که بیش از 60 میلیارد دلار دریافت می‌کنند، فاش نشده است.»