ایلان ماسک می گوید اپل که از گفتار متنفر است، تبلیغات در توییتر را متوقف کرده و تهدید کرده است که برنامه را از فروشگاه خود حذف خواهد کرد

اپل چه کسانی دیگر را سانسور کرده است؟ https://t.co/lZculFIkAX

— ایلان ماسک (@elonmusk) 28 نوامبر 2022

اخراج شدن از فروشگاه اپل ضربه مهمی برای توییتر خواهد بود – تصور اینکه یک تلفن ساخت ماسک به همه چیز کمک کند دشوار است. این وضعیت اپلیکیشن Parler را به ذهن متبادر می کند که در حال حاضر توسط Ye معروف به Kanye West در حال خرید است. پس از حمله به کاپیتول در 6 ژانویه سال گذشته، از فروشگاه های Google Play و Apple App ممنوع شد. پارلر سیاست‌های خود را تغییر داد و چند ماه بعد، در می 2021، توسط کوپرتینو بازگردانده شد، در حالی که گوگل تنها ماه گذشته، 18 ماه کامل پس از ممنوعیت، آن را بازگرداند.

گفته می شود که گوگل و اپل هر دو در حال بررسی حذف توییتر در صورت رایگان شدن برای همه و بدون تعدیل هستند. ماسک همچنین در مورد کسب درآمد از محتوای بزرگسالان در سایت صحبت کرده است، مانند OnlyFans. مالک می‌گوید اگر شرکت‌ها تصمیم بگیرند این برنامه را ممنوع کنند، تلفن خود را خواهد ساخت.

منبع

گفته می شود که اپل یکی از بزرگترین تبلیغ کنندگان توییتر بوده و سالانه بیش از 100 میلیون دلار برای تبلیغات هزینه می کند. اما زمانی که فیل شیلر، مدیر اصلی اپل، اخیراً پس از شکایت ماسک از هزینه‌های کوپرتینویی و آن‌ها به عنوان مالیات پنهان 30 درصدی در اینترنت، حساب کاربری خود را حذف کرد، رابطه شروع به متزلزل شدن کرد.

اینجا چه خبره @tim_cook?

— ایلان ماسک (@elonmusk) 28 نوامبر 2022

اپل بیشتر تبلیغات در توییتر را متوقف کرده است. آیا آنها از آزادی بیان در آمریکا متنفرند؟ ماسک توییت کرد. او یک سری پست‌ها را در انتقاد از اقدامات ادعایی سانسور اپل و همچنین کاهش 30 درصدی هر چیزی که در اپ استور فروخته می‌شد، دنبال کرد. مدیرعامل همچنین پرسید که آیا اپل ممکن است به دنبال تسلا نیز باشد.