ایلان ماسک می گوید اگر اپل و گوگل توییتر را ممنوع کنند، گوشی هوشمند خود را خواهد ساخت


WTF؟! توییتر حداقل در حال حاضر دوران پرتلاطمی را پشت سر می گذارد. اما اوضاع همیشه می تواند بدتر شود. یکی از سناریوهای کابوس وار – اگر بعید باشد – این است که اپل و گوگل این برنامه را از فروشگاه های مربوطه خود در پاسخ به کاهش تعدیل محتوای پلتفرم ممنوع می کنند. اگر بدترین اتفاق بیفتد، مالک Elon Musk یک راه حل فوق العاده دارد: ایجاد یک تلفن کاملاً جدید.

بین اخراج نیمی از کارکنان شرکت و حماسه حساب تأیید شده، ماسک رئیس توییتر حساب‌های مسدود شده قبلی از جمله دونالد ترامپ، کانیه وست و جردن پیترسون را بازگرداند – تعداد بیشتری از این حساب‌ها در این هفته باز خواهند گشت. او همچنین به وعده خود مبنی بر تبدیل توییتر به سنگر آزادی بیان با اتخاذ رویکردی آرام‌تر برای تعدیل محتوا عمل کرده است. علاوه بر این، گزارش شده است که ماسک به دنبال کسب درآمد از محتوای بزرگسالان در توییتر است و آن را شبیه به OnlyFans می کند.

اما چیزی که یک نفر آن را آزادی بیان می نامد، دیگری آن را آبریز سمی می نامد. این تصویر آخری است که تبلیغ‌کنندگان را می‌ترساند، که از زمانی که ماسک مسئولیت آن را بر عهده گرفت، تعدادی از آنها تبلیغات را در این پلتفرم به حالت تعلیق درآورده‌اند. همچنین نگرانی‌هایی وجود دارد که اگر محتوای توییتر اعتراض‌کننده‌تر شود، ممکن است برنامه از فروشگاه‌های Google Play و Apple App حذف شود.

پادکست محافظه‌کار لیز ویلر پرسید که آیا ماسک باید با تولید گوشی هوشمند خود از این بدترین سناریوی بالقوه فاجعه‌بار عبور کند؟ “مردی که به مریخ راکت می سازد، یک گوشی هوشمند کوچک احمقانه باید آسان باشد، درست است؟” او پرسید. ویلر در یک نظرسنجی در توییتر پرسید که آیا مردم مایل به خرید چنین تلفنی هستند یا خیر. کمی بیش از 51 درصد از 130161 شرکت کننده رای مثبت دادند. ویلر نوشته بود که “نیمی از کشور با خوشحالی آیفون و اندروید مغرضانه و جاسوس را کنار خواهند گذاشت.”

سپس خود ماسک به این گفتگو پیوست. او نوشت: “مطمئنا امیدوارم به این نتیجه نرسد، اما، بله، اگر چاره دیگری نباشد، یک تلفن جایگزین خواهم ساخت.”

آیا واقعاً می توان توییتر را از فروشگاه های برنامه ممنوع کرد؟ این فراتر از حوزه‌های احتمالی نیست، مخصوصاً وقتی صحبت از اپل می‌شود، که دستورالعمل‌های ایمنی اول برنامه‌های حاوی «محتوای ناراحت‌کننده یا توهین‌آمیز» را ممنوع می‌کند.

چیزی که می تواند یکی دیگر از نشانه های شوم برای توییتر باشد. فیل شیلر، مدیر اجرایی اصلی اپل، اخیراً پس از شکایت ماسک از هزینه های کوپرتینویی، حساب کاربری خود را در این پلتفرم حذف کرد و آنها را “مالیات 30 درصدی پنهان در اینترنت” خواند.

ثروتمندترین فرد جهان مطمئناً منابع لازم برای ساخت تلفن خود را ندارد، اما ایجاد یک جایگزین مناسب برای اندروید و اپل با جذابیت انبوه، کار آسانی نیست، مهم نیست که تعداد کاربران موبایل دوست‌دار توییتر و جاسوس‌ها در آنجا هستند. .

منبع