ایلان ماسک پس از نتایج نظرسنجی، حساب توییتر دونالد ترامپ را بازگرداند

pic.twitter.com/fEyGfy1EaX

— ایلان ماسک (@elonmusk) 12 جولای 2022

از زمان تصاحب توییتر، ماسک همچنین حساب های متعلق به کانیه وست، بابیلون بی، اندرو تیت و جردن پیترسون را بازگرداند.

منبع

صدای مردم، صدای خدا

— ایلان ماسک (@elonmusk) 19 نوامبر 2022

ماسک در یک نظرسنجی در آخر هفته در توییتر پرسید که آیا ترامپ باید دوباره به قدرت برسد یا خیر. پس از کمی بیش از 15 میلیون رای، حدود 11٪ از کل دنبال کنندگان ماسک، نتیجه بله با 51.8٪ برنده شد. ماسک در ادامه توییتی نوشت: «Vox Populi، Vox Dei» که در لاتین به معنای «صدای مردم صدای خداست». این در حالی بود که ادعا می‌کرد این نظرسنجی توسط ربات‌ها مورد حمله قرار گرفته است، چیزی که او چیزهای زیادی در مورد آن می‌داند، زیرا تلاش کرده بود با اصرار ربات‌ها/هرزنامه‌ها که 20 درصد یا بیشتر حساب‌ها را در این پلتفرم تشکیل می‌دهند، از معامله توییتر خارج شود.

ترامپ و ماسک در اوایل سال جاری بر سر قرارداد توییتر با یکدیگر درگیر شدند، زمانی که اولی دومی را “هنرمند مزخرفی” خواند که از ترامپ برای دریافت یارانه دولتی “التماس” می کرد. ماسک سپس از ترامپ به دلیل پیری برای نامزدی مجدد برای ریاست جمهوری انتقاد کرد. پس از اینکه ترامپ توئیتر را «بی ارزش» نامید، ماسک در توییتی با مم معروف «پیرمرد در ابر فریاد می‌زند» سیمپسون را منتشر کرد.

چه اتفاقی افتاده؟ این شروع یک هفته جدید است، به این معنی که ایلان ماسک تغییر دیگری در توییتر ایجاد کرده است. انصافاً برای ثروتمندترین فرد جهان، این چیزی است که او قبل از به دست گرفتن کنترل پلتفرم قول داده بود انجام دهد: بازگرداندن حساب دونالد ترامپ. با این حال، به نظر می رسد که ماسک تصمیم خود را بر اساس یک نظرسنجی (احتمالاً تحت تأثیر ربات) اتخاذ کرده است و مشخص نیست که آیا رئیس جمهور سابق قصد بازگشت دارد یا خیر.

بخونید:  وضوح تصویر فوق العاده RTX انویدیا اکنون در VLC برای ارتقاء سطح ویدیوهای آفلاین کار می کند

وقتی ماسک کنترل توییتر را به دست گرفت، گفت تا زمانی که شورای نظارت بر محتوا تشکیل نشود، حساب‌های ممنوعه را بازنمی‌گرداند، اما به نظر می‌رسد که رئیس تسلا تصمیم گرفته است که این تصمیم را به کاربران توییتر واگذار کند.