ایلان ماسک پس از نتایج نظرسنجی، حساب توییتر دونالد ترامپ را بازگرداند

ترامپ دائمی بود ممنوع شد از توییتر پس از حمله به کنگره در ژانویه سال گذشته به دلیل “خطر تحریک بیشتر خشونت”. ماسک یک بار گفت که به پرمابان اعتقادی ندارد. مگر اینکه ظاهراً برای جعل هویت افراد مشهور باشند.

ترامپ و ماسک در اوایل سال جاری بر سر قرارداد توییتر با یکدیگر درگیر شدند، زمانی که اولی دومی را “هنرمند مزخرفی” خواند که از ترامپ برای دریافت یارانه دولتی “التماس” می کرد. ماسک سپس از ترامپ به دلیل پیری برای نامزدی مجدد برای ریاست جمهوری انتقاد کرد. پس از اینکه ترامپ توئیتر را «بی ارزش» نامید، ماسک در توییتی با مم معروف «پیرمرد در ابر فریاد می‌زند» سیمپسون را منتشر کرد.

ماسک در یک نظرسنجی در آخر هفته در توییتر پرسید که آیا ترامپ باید دوباره به قدرت برسد یا خیر. پس از کمی بیش از 15 میلیون رای، حدود 11٪ از کل دنبال کنندگان ماسک، نتیجه بله با 51.8٪ برنده شد. ماسک در ادامه توییتی نوشت: «Vox Populi، Vox Dei» که در لاتین به معنای «صدای مردم صدای خداست». این در حالی بود که ادعا می‌کرد این نظرسنجی توسط ربات‌ها مورد حمله قرار گرفته است، چیزی که او چیزهای زیادی در مورد آن می‌داند، زیرا تلاش کرده بود با اصرار ربات‌ها/هرزنامه‌ها که 20 درصد یا بیشتر حساب‌ها را در این پلتفرم تشکیل می‌دهند، از معامله توییتر خارج شود.

وقتی ماسک کنترل توییتر را به دست گرفت، گفت تا زمانی که شورای نظارت بر محتوا تشکیل نشود، حساب‌های ممنوعه را بازنمی‌گرداند، اما به نظر می‌رسد که رئیس تسلا تصمیم گرفته است که این تصمیم را به کاربران توییتر واگذار کند.

منبع

صدای مردم، صدای خدا

— ایلان ماسک (@elonmusk) 19 نوامبر 2022

بخونید:  نظرسنجی حفظ حریم خصوصی نشان می‌دهد که اکثر افراد T&C را می‌خوانند و اطلاعات شخصی خود را می‌فروشند