ایلان ماسک پس از نتایج نظرسنجی، حساب توییتر دونالد ترامپ را بازگرداند


چه اتفاقی افتاده؟ این شروع یک هفته جدید است، به این معنی که ایلان ماسک تغییر دیگری در توییتر ایجاد کرده است. انصافاً برای ثروتمندترین فرد جهان، این چیزی است که او قبل از به دست گرفتن کنترل پلتفرم قول داده بود انجام دهد: بازگرداندن حساب دونالد ترامپ. با این حال، به نظر می رسد که ماسک تصمیم خود را بر اساس یک نظرسنجی (احتمالاً تحت تأثیر ربات) اتخاذ کرده است و مشخص نیست که آیا رئیس جمهور سابق قصد بازگشت دارد یا خیر.

در ماه مه، زمانی که او هنوز در روند طولانی خرید توییتر بود، ماسک گفت که ممنوع کردن ترامپ یک اشتباه است زیرا بخش بزرگی از کشور را بیگانه کرده است. معکوس پرمابان.”

وقتی ماسک کنترل توییتر را به دست گرفت، گفت تا زمانی که شورای نظارت بر محتوا تشکیل نشود، حساب‌های ممنوعه را بازنمی‌گرداند، اما به نظر می‌رسد که رئیس تسلا تصمیم گرفته است که این تصمیم را به کاربران توییتر واگذار کند.

ماسک در یک نظرسنجی در آخر هفته در توییتر پرسید که آیا ترامپ باید دوباره به قدرت برسد یا خیر. پس از کمی بیش از 15 میلیون رای، حدود 11٪ از کل دنبال کنندگان ماسک، نتیجه بله با 51.8٪ برنده شد. ماسک در ادامه توییتی نوشت: «Vox Populi، Vox Dei» که در لاتین به معنای «صدای مردم صدای خداست». این در حالی بود که ادعا می‌کرد این نظرسنجی توسط ربات‌ها مورد حمله قرار گرفته است، چیزی که او چیزهای زیادی در مورد آن می‌داند، زیرا تلاش کرده بود با اصرار ربات‌ها/هرزنامه‌ها که 20 درصد یا بیشتر حساب‌ها را در این پلتفرم تشکیل می‌دهند، از معامله توییتر خارج شود.

ترامپ دائمی بود ممنوع شد از توییتر پس از حمله به کنگره در ژانویه سال گذشته به دلیل “خطر تحریک بیشتر خشونت”. ماسک یک بار گفت که به پرمابان اعتقادی ندارد. مگر اینکه ظاهراً برای جعل هویت افراد مشهور باشند.

این @realDonaldTrump حساب کاربری یک بار دیگر فعال است، اگرچه از زمان بازگرداندن آن هیچ توییتی وجود نداشته است، احتمالاً به این دلیل که ترامپ همچنان مشغول پلتفرم Truth Social خودش است و متعهد شده است که حتی در صورت لغو ممنوعیتش به توییتر بازنگردد.

ترامپ و ماسک در اوایل سال جاری بر سر قرارداد توییتر با یکدیگر درگیر شدند، زمانی که اولی دومی را “هنرمند مزخرفی” خواند که از ترامپ برای دریافت یارانه دولتی “التماس” می کرد. ماسک سپس از ترامپ به دلیل پیری برای نامزدی مجدد برای ریاست جمهوری انتقاد کرد. پس از اینکه ترامپ توئیتر را «بی ارزش» نامید، ماسک در توییتی با مم معروف «پیرمرد در ابر فریاد می‌زند» سیمپسون را منتشر کرد.

از زمان تصاحب توییتر، ماسک همچنین حساب های متعلق به کانیه وست، بابیلون بی، اندرو تیت و جردن پیترسون را بازگرداند.

منبع