ایلان ماسک 19.5 میلیون سهم تسلا را به ارزش 3.9 میلیارد دلار به فروش رساند


چه اتفاقی افتاده؟ ایلان ماسک یک بار دیگر میلیون ها سهام تسلا خود را چند ماه پس از ادعای پایان فروش خود فروخته است. یک کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده نشان می دهد که او 19.5 میلیون سهم در غول EV را به ارزش حدود 3.9 میلیارد دلار تخلیه کرده است.

در ماه آوریل، ماسک 8.4 میلیارد دلار از سهام تسلا را فروخت تا برای تصاحب 44 میلیارد دلاری توییتر، سرمایه جمع آوری کند. این میلیاردر در آن زمان گفت که دیگر قصد فروش ندارد، اما در آگوست زمانی که ماسک 7.92 میلیون سهم دیگر را به ارزش حدود 6.9 میلیارد دلار تخلیه کرد، تغییر کرد.

دومین فروش در حالی اتفاق افتاد که ماسک پس از انصراف از خرید توییتر درگیر یک نبرد قانونی با توییتر بود. او گفت که در صورتی که توییتر برنده پرونده شد و تصاحب را مجبور به تکمیل کرد، و برخی از شرکای سهام موفق نشدند، جلوگیری از فروش اضطراری سهام تسلا مهم بود. یک بار دیگر، ماسک در آن زمان گفت که فروشش تمام شده است.

اما ثروتمندترین مرد جهان به تازگی 19.5 میلیون سهم دیگر فروخته است، به این معنی که امسال تقریباً 20 میلیارد دلار از فروش آنها به دست آورده و تعداد کل سهام تسلا را که در اختیار دارد به حدود 135 میلیون کاهش داده است.

قیمت سهام تسلا از کمتر از 400 دلار در ابتدای سال 2022 به 191 دلار در زمان نگارش این مقاله کاهش یافته است که پایین ترین نقطه آن در سال تاکنون است. ماسک در 12 ماه گذشته شاهد کاهش 90 میلیارد دلاری دارایی خالص خود بوده است، اما او با ثروت شخصی 179 میلیارد دلاری همچنان در صدر فهرست ثروتمندان بلومبرگ قرار دارد.

بنابراین، چرا ماسک پس از گفتن اینکه فروشش تمام شده است، فروش دیگری انجام داده است؟ به احتمال زیاد این پول به توییتر خواهد رفت. این پلتفرم بیشتر درآمد خود را از تبلیغ‌کنندگانی به دست می‌آورد که بسیاری از آنها از زمان خرید ماسک به دلیل ترس از اینکه درخواست‌های او برای کاهش اعتدال منجر به سمی‌تر شدن سایت شود، آن را ترک کرده‌اند. است سرکوب تقلید کنندگان

مالک جدید توییتر در تلاش است تا با افزایش قیمت توییتر بلو به 8 دلار در ماه و گره زدن این سرویس به تأییدیه‌ها (پس از میان‌ترم) وضعیت مالی خود را بهبود بخشد. او همچنین تعداد کارمندان را به شدت کاهش می دهد و حتی در مورد قرار دادن تمام توییتر در پشت دیوار پرداخت بحث کرده است.

همانطور که توسط The Verge اشاره شده است، توییتر باید سالانه یک میلیارد دلار به عنوان سود وام هایی که ماسک برای خرید این شرکت گرفته است، پرداخت کند. یکی از راه‌های اطمینان از این اتفاق این است که ماسک خودش پولی را که با فروش سهام تسلا به دست می‌آورد، بپردازد. تعجب نکنید اگر او در نهایت چند ماه دیگر از آنها را بفروشد.

منبع