اینتل با از کار افتادن ارزهای رمزنگاری شده، ارسال دستگاه استخراج بیت کوین خود را آغاز می کند

کدوری در توییت خود GRIID Infrastructure، Hive Blockchain Technologies و Argo Blockchain را برچسب گذاری کرد، سه شرکتی که ارزهای دیجیتال را با استفاده از منابع انرژی تجدیدپذیر استخراج می کنند. اینتل Blockscale ASIC را به عنوان محصولی سازگار با محیط زیست عرضه می کند و خوب است که با همکاری با شرکت های همفکر، آن را بر این اصول پایبند می بینیم.

منبع

تیم محاسبات سفارشی Intel AXG اکنون Blockscale ASIC را ارسال می کند! اولین محصول همیشه فراموش نشدنی خواهد بود، تیم تبریک می گویم.
هیجان زده برای دیدن چگونه @ArgoBlockchain @توری و @HiveBlockchain در مورد Blockscale و طراحی باز ما بداهه سازی کنید. pic.twitter.com/0rxtNTLMfw

– راجا کدوری (Bali Makaradhwaja) (RajaXg) 29 ژوئن 2022

اینتل در ماه ژانویه اعلام کرد که در حال توسعه ASIC های Blockscale است، زمانی که بیت کوین دو برابر اکنون ارزش داشت و سخت افزار به شدت مورد تقاضا بود. نسل دوم آن پس از رفع نیاز بازار، که معمولاً زمانی است که اینتل شروع به ارسال سخت افزار خود می کند، وارد بازار می شود (من به شما، پردازنده های گرافیکی Arc) نگاه می کنم.

با وجود این، Blockscale ASIC (مدار مجتمع ویژه برنامه) یک تراشه عالی است. ابعاد آن ۷ میلی‌متر در ۷.۵ میلی‌متر است و فقط ۴.۸ تا ۲۲.۷ وات مصرف می‌کند، اما بیت‌کوین را تا ۵۸۰ گیگاهش بر ثانیه (گیگاهش در ثانیه) هش می‌کند. اگرچه این فقط قادر به محاسبات اثبات کار SHA-256 است.

به طور خلاصه: گروه محاسباتی تسریع شده اینتل ارسال نسل دوم Blockscale ASIC خود را برای ارزهای رمزنگاری SHA-256 مانند بیت کوین آغاز کرده است. این راه‌اندازی ماه‌ها جلوتر از برنامه است، اما هنوز برای استفاده از جدیدترین شوق ارزهای دیجیتال دیر است.

در هر صورت مدل نسل دوم خیلی بهتر از اولی است. فقط 26 J/TH (ژول در هر تراهش) مصرف می کند در حالی که نسل قبلی آن 90 J/TH مصرف می کند. همچنین با پیشنهادات سایر شرکت ها رقابتی تر است. سیستم اینتل با 256 ASIC می تواند با نرخ 148 TH/s با مصرف 3850 وات هش کند، تقریباً مشابه S19 Pro Bitmain با 110 TH/s و 3250 W. هر دو سیستم بین 5000 تا 6000 دلار قیمت دارند.

راجا کدوری، معاون اجرایی و مدیر کل گروه سیستم‌های محاسباتی و گرافیک شتاب‌دهنده (AXG) اینتل، این خبر را در پایان هفته گذشته در توییتر منتشر کرد.