اینتل با استفاده از خنک کننده هوای کارخانه، Arc A750 خود را به 2.7 گیگاهرتز اورکلاک می کند


در متن: رایان شروت، بازاریاب اینتل، به مهندس باسابقه تام پترسن در آزمایشگاه پیوست تا توضیحات دیگری درباره پردازنده‌های گرافیکی Arc Alchemist آینده ارائه دهد. این بار آنها به ظرفیت خنک کنندگی و پتانسیل اورکلاک کارت های Arc A750 و Arc A770 Limited Edition پرداختند.

برای برخی زمینه‌ها، کارت‌های نسخه محدود فقط نسخه اینتل از کارت‌های Nvidia’s Founder’s Edition هستند — آنها نه خاص هستند و نه محدود. شروت تاکید کرد که از روز اول و در مقادیر زیاد در دسترس خواهند بود.

بنابراین سوال این است: آیا یکی را می خواهید؟ برای اولین تلاش اینتل برای ساخت یک کارت گرافیک، به نظر می رسد که آنها کار شایسته ای انجام داده اند. Shrout و Petersen در این ویدیو عمدتاً روی A750 Limited Edition تمرکز می کنند، اما از نظر ظاهری A770 Limited Edition از PCB و خنک کننده مشابه استفاده می کند.

خود کولر مجموعه ای متراکم از پره های آلومینیومی است که بین دو فن و یک محفظه بخار مسی بزرگ قرار گرفته است. محفظه بخار با خود پردازنده گرافیکی و همچنین GDDR6 و VRM تماس برقرار می کند و به چهار لوله حرارتی مسطح 10 در 3 میلی متری وارد می شود که به صورت جانبی در سراسر کارت حرکت می کنند.

در زیر خنک کننده، PCB دارای کانکتورهای 8 پین و 6 پین است که به شش VRM تغذیه می شود که در سمت راست هشت ماژول GDDR6 که GPU را احاطه کرده اند، قرار می گیرند. یک پورت HDMI 2.1 و سه پورت DisplayPort 2.0 خروجی را فراهم می کنند.

بخونید:  Microsoft vet Panos Panay is heading to Amazon to lead its devices and services business

پترسن می گوید که برد با خنک کننده بیش از حد طراحی شده است که اورکلاک را ممکن می کند. او برای اثبات نظر خود، یک دستگاه مجهز به A750 را روشن می کند و با استفاده از نرم افزار Arc Control، آن را اورکلاک می کند.

تا آنجایی که روش اورکلاک پیش می رود، روش پترسن بهترین نیست. او با لغزنده غیرقابل توضیح و نامفهوم “افزایش عملکرد” ​​شروع می کند، و هنگامی که فشار دادن آن بالاتر روی سرعت ساعت تأثیر نمی گذارد، حد توان را تا حداکثر 228 وات افزایش داد. سپس شروع به بالا بردن تدریجی ولتاژ افست کرد و در نهایت خود را اعلام کرد. زمانی که پردازنده گرافیکی از فرکانس 2700 مگاهرتز با آفست 50 میلی ولت عبور کرد به پایان رسید.

بدون تست استرس و بدون تست دما. هیچ توضیحی در مورد چگونگی بازگرداندن تنظیمات پس از فشار بیش از حد و ایجاد خرابی سیستم نیز وجود ندارد.

پترسن در واقع اورکلاک را در حین اجرای Hitman 3 در پس‌زمینه انجام داد – بنابراین این یک معیار برای ثبات است. او از بازی برای اندازه گیری افزایش عملکرد از اورکلاک استفاده کرد. در تنظیمات پیش‌فرض، GPU خود را روی 2400 مگاهرتز کلاک می‌کرد و به 90 فریم در ثانیه می‌رسید. در فرکانس 2719 مگاهرتز آن را به ~96 فریم در ثانیه رساند، تقریباً 7 درصد افزایش کارایی که با 13 درصد اورکلاک حاصل شد، که خیلی بد نیست.

این کمی عجیب است که A750 در ابتدا با فرکانس 2400 مگاهرتز کار می کرد. ساعت بازی آن – تنها سرعت ساعتی که اینتل در برگه مشخصات ارائه می دهد – 2050 مگاهرتز است. در مقایسه با آن، 2400 مگاهرتز اورکلاک 17 درصد و 2719 مگاهرتز اورکلاک 33 درصد است.

بخونید:  شخصی یک برنامه جاوا اسکریپت نوشت که تقریباً در هر پلتفرمی از ویندوز 95 تقلید می کند

در پایان ویدیو، شروت و پترسن در نهایت به فیل در اتاق می گویند: قیمت و در دسترس بودن. تنها چیزی که آنها می گویند این است: “ما می دانیم که شما مشتاق هستید که به آن برسید. ما نیز مشتاقیم آن را به اشتراک بگذاریم — خیلی زود این کار خواهد شد.”منبع