اینتل با شروع Meteor Lake، نام پردازنده های Core را تغییر خواهد داد

در زمان نوشتن این مطلب، نام “Ultra” تایید نشده است، اما زمان زیادی نمی گذرد تا ببینیم آیا واقعی است یا نه و آیا این نام برای تمام پردازنده های Core در حال پیشرفت اعمال می شود یا فقط تعداد معدودی که شرکت می خواهد تبلیغ کند. به عنوان سخت افزار درجه علاقه مندان. برخی گمانه زنی می کنند که اینتل به طور کامل نام های i3، i5، i7 و i9 را با نام های “Pro”، “Max” و “Ultra” همراه با شماره کد محصول جایگزین خواهد کرد، اما باید منتظر ماند و دید.

اینتل رویداد “Intel Vision” خود را در تاریخ 10 تا 11 می برگزار خواهد کرد، اما اینجاست که این شرکت نرم افزار و فناوری های امنیتی را به نمایش می گذارد. Computex در 30 می شروع می شود و در آنجا است که Team Blue معمولاً اعلامیه های سخت افزاری را منتشر می کند، بنابراین ممکن است در آن زمان بیشتر در مورد تغییر نام پردازنده بشنویم.

بله، ما در حال ایجاد تغییرات در نام تجاری هستیم زیرا در یک نقطه عطف در نقشه راه مشتری خود هستیم تا برای راه اندازی آینده خود آماده شویم. #دریاچه شهابی پردازنده ها در هفته های آینده جزئیات بیشتری در مورد این تغییرات هیجان انگیز ارائه خواهیم کرد! #اینتل

– برنارد فرناندز (@Bernard_P) 1 مه 2023

آیا یک CPU “Ultra” اینتل را بیش از یک با نام تجاری Core “i” خریداری می کنید؟

منبع

این توییت به افشاگری‌ها اشاره نمی‌کند، اما زمان آن با شایعاتی مبنی بر یک کمپین بزرگ تغییر نام تجاری پس از کشف نام محصول جالب در پایگاه داده معیار Ashes of the Singularity همزمان است. محصول مورد بحث «Core Ultra 5 1003H» است، که احتمالاً یکی از قطعات آتی Meteor Lake برای لپ‌تاپ‌ها است، با 18 هسته و 18 رشته منطقی و همچنین یک پردازنده گرافیکی یکپارچه Xe ناشناس.

بخونید:  هر صفحه وب را به عنوان تصویر یا PDF ذخیره کنید

در متن: اینتل سعی کرده است هویت سازمانی خود را با لوگوهای شرکت و محصولات جدید بازتعریف کند و به نظر می‌رسد که به زودی شاهد تغییرات نام تجاری برای پیشینیان خود در سطح مصرف‌کننده خواهیم بود. این شرکت می گوید که در “نقطه عطف در نقشه راه مشتری ما” قرار دارد و به این معنی است که CPU های Meteor Lake آینده آن گامی مهم به جلو برای اینتل هستند که به یک قرارداد نامگذاری محصول جدید نیاز دارد.

در ورودی پایگاه داده AoTS که اکنون حذف شده است، می‌توانیم ببینیم که پردازنده Core Ultra 5 1003H به 1300 امتیاز در نسخه DirectX 11 با وضوح 1080p دست یافته است. این نشان می دهد که نمونه قادر به عملکردی مشابه با Core i7-12700 با پردازنده گرافیکی یکپارچه UHD Graphics 770 است. پردازنده‌ی مرکزی Meteor Lake نسل چهاردهم نیز در پایگاه‌داده‌ی SiSoftware Sandra به‌عنوان یک قطعه 45 واتی مجهز به یک GPU یکپارچه با 128 واحد محاسباتی ظاهر شد.

در سال 2020، اینتل هویت سازمانی خود را بازنگری کرد تا ظاهری شاداب و جوان‌تر داشته باشد. این شرکت علائم تجاری جدید و همچنین لوگوهایی با حروف تمیزتر و پس زمینه هندسی ساده با شیب رنگی معرفی کرد. سال گذشته، پنتیوم و سلرون، دو برند قدیمی CPU با بودجه خود را از بین برد. و مانند همه تغییرات نام تجاری، اینها احتمالاً نشان دهنده یک شرکت بالغ است که نمی ترسد فراتر از میراث غنی خود حرکت کند و خود را دوباره اختراع کند.

امسال، این تغییر نام تجاری بصری قرار است با پردازنده‌های Meteor Lake اینتل ادامه یابد، اگرچه این شرکت این حرکت را به روشی نسبتاً غیرعادی اعلام کرد. پس از یک سری معیارهای فاش شده برای معماری جدید CPU، برنارد فرناندز مدیر ارتباطات جهانی اینتل در توییتر تأیید کرد که این شرکت برای تغییرات بیشتر در برند آماده می شود تا فصل جدیدی را در فناوری محاسبات مشتری برای Team Blue رقم بزند.