اینتل بخش GPU خود را سازماندهی مجدد می کند و به Arc متعهد می ماند


چرا مهم است: راه‌اندازی مشکل‌ساز Arc Alchemist شایعاتی مبنی بر اینکه اینتل ممکن است تلاش‌های خود برای تبدیل شدن به ستون سوم بازار کارت‌های گرافیک گسسته را کنار بگذارد، ایجاد کرده است. این شرکت این شایعات را تکذیب می‌کند، حتی در شرایطی که سازماندهی مجدد داخلی گمانه‌زنی‌ها در مورد سرنوشت پردازنده‌های گرافیکی آینده اینتل را تشدید می‌کند.

اینتل اخیراً اعلام کرده است که گروه محاسبات شتاب دهنده خود (AXG) را به دو قسمت تقسیم می کند تا تمرکز بهتری روی بازارهای گرافیکی مصرف کننده و مرکز داده داشته باشد. راجا کدوری، موسس AXG، بار دیگر معمار ارشد اینتل برای هماهنگی بخش‌های CPU، GPU و AI خواهد بود.

تیم گرافیک مصرف کننده این گروه – مسئول کارت های گرافیک گسسته Intel Arc – به گروه محاسبات مشتری اینتل می پیوندد. تیم‌های محاسباتی تسریع‌شده به مرکز داده و گروه هوش مصنوعی می‌پیوندند – یکی دیگر از بازارهای مهم سازمانی برای پردازش گرافیکی. انویدیا بر هر دو بازار تسلط دارد.

تفسیر این سازماندهی مجدد و تخصیص مجدد به عنوان نشانه بدی برای پردازنده‌های گرافیکی Arc آسان است، اما اینتل معتقد است که هیچ برنامه‌ای برای غروب برند ندارد. این شرکت می گوید که به حمایت از خط Alchemist ادامه خواهد داد و همچنان قصد دارد جانشین های آن – Battlemage و Celestial – را در سال های آینده راه اندازی کند.

اینتل مجبور شد کارت‌های گرافیک Alchemist را چندین بار پیش از عرضه آن‌ها در اواسط سال 2022 به تعویق بیاندازد، و این کارت‌ها تاثیر قابل‌توجهی بر سهم بازار Nvidia و AMD نداشته است. Arc 380 اینتل در مقایسه با دیگر پردازنده‌های گرافیکی پایین‌رده مانند Radeon RX 6400 AMD یا GTX 1650 Nvidia ناامیدکننده بود. منحنی.

بخونید:  یک شرکت کوچک چینی راه حلی برای دریفت Nintendo Switch Joy-Con دارد

پس از عرضه، یکی از برجسته ترین نقاط ضعف Arc Alchemist عملکرد ناامید کننده آن در بازی های DirectX 11 و DirectX 9 بود. اینتل عمدتاً بر روی عملکرد DirectX 12 برای اجرای جدیدترین عناوین تمرکز کرده است، اما بسیاری از بازی های اخیر هنوز از DirectX 11 استفاده می کنند. برای بهبود عملکرد در بازی های قدیمی تر، اما به روز رسانی های گسترده درایور آن نشان می دهد که اینتل هنوز تسلیم نشده است.

این غول تراشه به Tom’s Hardware گفت که با وجود اینکه متعهد به ارسال Battlemage است، هنوز تاریخ انتشار قطعی را تعیین نخواهد کرد. تأخیرهایی که Alchemist را آزار می‌داد، به اینتل آموخت که با ورود به عرصه جدید، در وعده‌ها محتاط‌تر باشد.منبع