اینتل تراشه هایی را برای دستگاه های لبه هوشمند مدیاتک می سازد

اینتل گفت مدیاتک قصد دارد از خدمات ریخته‌گری اینتل (IFS) برای ایجاد تراشه‌هایی برای طیف وسیعی از دستگاه‌های لبه هوشمند استفاده کند که برای کارایی بالا، توان کم و اتصال همیشه روشن بهینه شده‌اند. تیم بلو ظرفیت قابل توجهی در ایالات متحده و اروپا دارد و باید بتواند به مدیاتک کمک کند تا دسترسی خود را به این بازارهای بزرگ گسترش دهد.

راندیر تاکور، رئیس IFS گفت: “ما ترکیب مناسبی از فناوری فرآیند پیشرفته و ظرفیت های جغرافیایی متنوع برای کمک به MediaTek برای ارائه میلیارد دستگاه متصل بعدی در طیف وسیعی از برنامه ها داریم.”

اینتل در اوایل سال 2021 راه اندازی IFS را اعلام کرد، ابتکاری برای باز کردن فناوری خود به روی دیگر سازندگان تراشه و پاسخگویی به تقاضای فزاینده جهانی برای ظرفیت تولید نیمه هادی. مشتریان IFS علاوه بر شبکه کارخانه‌های جهانی موجود، می‌توانند هنگام آنلاین شدن از محصولات جدید در اوهایو و آلمان استفاده کنند.منبع

شرایط مالی این قرارداد به صورت عمومی به اشتراک گذاشته نشد و ما نمی دانیم که اینتل چند تراشه برای مدیاتک خواهد ساخت. اولین دسته از تراشه ها بر روی گره قدیمی اینتل 16 ساخته خواهد شد که انتظار می رود در اواخر سال جاری و پیش از افزایش حجم در اوایل سال 2023، برای عرضه در دسترس قرار گیرد. برنامه های کاربردی کم تقاضا

مدیاتک یکی از برترین طراحان تراشه های بدون داستان در جهان است. بیشتر بیش از دو میلیارد دستگاهی که هر سال تولید می کند از شرکت تولید نیمه هادی تایوان (TSMC) است.

بخونید:  Steam نمرات نقد و لوگوهای جوایز را از تصاویر بازی ممنوع می کند

به طور خلاصه: روز دوشنبه، مدیاتک و اینتل یک شراکت استراتژیک را اعلام کردند که به موجب آن اولی از فناوری‌های فرآیند پیشرفته دومی برای کمک به ایجاد یک زنجیره تامین متعادل‌تر و انعطاف‌پذیرتر استفاده می‌کند.