اینتل مشکلات کروم و اج را در پردازنده‌های Alder Lake تأیید می‌کند و راه‌حل‌هایی ارائه می‌دهد

این هفته، اینتل اعتراف کرد که درایورهای اخیر برای گرافیک UHD 770 iGPU ممکن است باعث لکنت شدید در مرورگرهای کروم و اج شوند. مشکلات گزارش شده شامل پیمایش بسیار آهسته و پاسخ های کلیکی با تاخیر حدود دو ثانیه است.

به طور خلاصه: دارندگان Alder Lake کافی اخیراً مشکلات عملکرد مرورگر وب را برای اینتل گزارش کرده اند تا این مشکل را تشخیص دهد و راه حل هایی ارائه دهد. منبع مشکل یک مدل کارت گرافیک یکپارچه خاص است و پیشنهادات این شرکت عمدتاً عیب یابی استاندارد است.

اینتل ابتدا پیشنهاد می‌کند مطمئن شوید که ویندوز و مرورگرهای شما آخرین به‌روزرسانی‌ها را دارند، که تقریباً برای هر عیب‌یابی باید این کار را انجام دهید. سپس، باید اقدام به نصب تمیز درایورهای گرافیک اینتل کنید. اینتل و این وب سایت درایورهای عمومی Intel iGPU را ارائه می دهند، در حالی که وب سایت سازنده مادربرد شما احتمالاً دارای درایورهای سفارشی شده است.

این مشکل 18 پردازنده نسل دوازدهم اینتل شامل چندین مدل 12500، 12600، 12700 و 12900 را تحت تاثیر قرار می دهد. برای بررسی مدل CPU خود، به Settings > System > About بروید. برای تأیید مدل GPU خود، به Settings > System > Display > Advanced display settings رفته و به قسمت Display information مراجعه کنید.

اگر این کار نکرد، اینتل همچنین می‌گوید شتاب سخت‌افزاری را در مرورگر که با مشکلاتی مواجه می‌شود غیرفعال کند. در کروم، این در زیر تنظیمات > سیستم است، در حالی که کاربران Edge آن را در تنظیمات > سیستم و عملکرد پیدا می‌کنند. اگر سیستم یا مرورگر شما بر روی هارد دیسک نصب شده است، تغییر به SSD نیز ممکن است کمک کند، اما این یک مرحله شدید و بالقوه پرهزینه خواهد بود.

بخونید:  آمازون در حال خرید iRobot سازنده Roomba با 1.7 میلیارد دلار پول نقد استمنبع